Mladá Boleslav obhájila Pohár České pojišťovny!

20. ledna 2015, Redakce

Vyhrát je těžké, obhájit ještě těžší! Ale Mladá Boleslav to dokázala! Znovu jí patří Pohár České pojišťovny! Ve finále v Opavě porazila po velkém drama Bulldogs Brno 5:4 po nájezdech. V zápase ani jednou nevedla, na 4:4 vyrovnala pouhých jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby, a pak strhla finále v závěrečných nájezdech.

úterý 20. ledna 2015
5:4
(2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)

Rytych (na nájezdy Výtisk) – Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, T. Kadlec, Kološ, Kroupa – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – J. Bouška, Novotný, P. Bouška – Ludvík, Salát, Rožnovják – Mátl, Ekl.

itelligence Bulldogs Brno

Kejík - Jakůbek, Bauer, Hrazdíra, Jeski, Komenda, Jalový - Juhaňák, Hrubý, P. Kadlec - J. Koutný, Mendrek, Fuchs - Coufal, Žižka, M. Koutný - Veselý, Ondráček.

Branky a nahrávky: 14. Křenek (Jelínek), 20. Novák (J. Bouška), 35. Rožnovják (Salát), 60. Curney (Novotný), rozhodující nájezd P. Bouška - 2. Žižka (M. Koutný), 12. Jeski (Fuchs), 25. Žižka (Komenda), 60. Juhaňák (Bauer). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 885.

Kvůli prodloužení ženského finále se opozdil začátek mužského klání, hráči šli do finále o patnáct minut později a zpoždění jako kdyby mělo pozitivnější vliv na Brno. Hned ve druhé minutě Žižka dostal spoustu prostoru na prostředku a otevřel skóre. Nebezpečně střílel i Bauer, na druhé straně Curneymu chyběl krok k míčku po přihrávce Jelínka křížem.

Ještě blíž byli boleslavští hráči v deváté minutě, po střele Gwuźdźe dorážel Jiří Bouška zřejmě do tyče. Právě konstrukce ve 12. minutě pomohla míčku do brány po střele Jeskiho a Brno vedlo 2:0. Ale Boleslav zabrala! Kapitán Novotný v přečíslení nahrál Pavlu Bouškovi, který byl před odkrytou bránou faulovaný. Křenek sice neproměnil trestné střílení, ale při následné přesilovce z dálky snížil. A ještě do první přestávky bylo srovnáno! Novák natáhl, s míčkem se dostal až k levému mantinelu a jeho gólová střela byla tak prudká, že se míček od zadní tyče rychle odrazil zpět do hry.

Druhá třetina začala boleslavským přečíslení 3 na 1, které zakončoval Jiří Bouška nad, ale jinak se tým zapotil hlavně v defenzivě - nejdřív při trestu Tadeáše Chrousta, jehož faul potrestal Žižka, a pak při další dvojce Pavla Bouška. Po minutách v oslabení tak Boleslav musela dohánět ztrátu 2:3.

S přibývajícími minutami se znovu stupňoval boleslavský nápor, Rožnovják z dorážky vyrovnal a tým v modročerném měl spoustu dalších střeleckých pozic. Skoro škoda, že zápas přerušila další přestávka.

Třetí třetina připravila fanouškům neuvěřitelné drama. Po neproměněných šancích na obou stranách už to skoro vypadalo, že za stavu 3:3 dospěje zápas do prodloužení. Tam se finále skutečně dostalo. Ale po jakém závěru!

Nejdřív 39 vteřin před koncem základní hrací doby vrátil Brnu vedení Juhaňák a vypadalo to zle. Ale Mladá Boleslav zmobilizovala síly a ještě dokázala vyrovnat na 4:4! Zbývalo jedenáct vteřin ,když při hře v šesti bez brankáře vrátil Středočechy do hry rozený střelec Curney.

Další megadramatické momenty přineslo desetiminutové prodloužení, ale rozhodnutí nikoliv. A přišly nájezdy! Do boleslavské brány šel Výtisk místo Rytycha a stal se hrdinou! Vychytal všechny čtyři nájezdy a boleslavskou obhajobu trefili Pavel Bouška s Křenkem.

Pohár České pojišťovny znovu patří Mladé Boleslavi!