Mladá Boleslav se vrací na pohárový trůn!

17. ledna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav slaví třetí triumf v Poháru České pojišťovny během čtyř roků. K triumfům z let 2014 a 2015 přidala trofej v aktuální sezoně. Ve finále ve Zlíně porazila Vítkovice 3:1 a užívá si opojné chvíle.

úterý 17. ledna
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

1. SC Tempish Vítkovice

Gurkovský - Rýpar, Jankulár, Nehera, Komačka, Švajný, Jastřembský - Šebesta, Matejčík, Besta - Hájek, Pešat, Gál - Delong, Bräuer, Firda.

Bauer - Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 10. Firda (Bräuer) - 17. Tad. Chroust (Kološ), 33. Curney (Novák), 49. Natov (Krajcigr). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1072.

Mladá Boleslav v úvodu zlínského finále působila zakřiknutě a v prvních deseti minutách ani pořádně neprověřila osmnáctiletého brankáře Vítkovic Gurkovského, který nastoupil do finále místo dlouhodobě zraněného Součka. Z dobrých pozic sice pálili Natov s Tomášem Chroustem, ale oba přestřelili.

Víc práce měl tou dobou strážce boleslavské brány Bauer, počínal si soustředěně a předváděl jisté zákroky, leč na konci 10. minuty nestačil na Firdovu dorážku z malého brankoviště.

Do 350 kilometrů vzdáleného Zlína dorazilo podpořit boleslavský tým přes 70 příznivců a poprvé jásali v 17. minutě, když Tadeáš Chroust tečoval Kološovu ránu z poloviny hřiště.

Hrál se rychlý florbal, místy nahoru-dolů, ale oproti úvodu postupně čím dál více kontrolovala míček Boleslav. A po polovině zápasu podruhé udeřila, Curney otočil na 2:1.

Pro závěr byla zásadní krásná trefa Natova ve 49. minutě, který posunul Boleslav do vedení 3:1.

Ještě blíž mohla být Boleslav v 53. minutě, ale Pluhař zakončoval rychlý brejk do horní tyčky.

V závěru tým v černém přežil obětavě přežil oslabení, a pak sám hrál přesilovku po faulu Komačky na Novotného vracejícího se z trestné lavice. V poslední minutě už Vítkovice marně zkoušely hru v šesti.

Mladá Boleslav je zpátky na pohárovém trůnu!