Mladá Boleslav uzavřela čtvrtfinále desetigólovou výhrou

15. března 2015, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav nejrychlejším možným způsobem postupuje do semifinále play-off AutoCont extraligy. Boleslavský tým ovládl sérii nad Spartou 4:0 na zápasy, ten závěrečný na Podvinném mlýně vyhrál po jednoznačném průběhu 10:3.

ČF4, neděle 15. března 2015
3:10
(0:4, 1:0, 2:6)

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Rebro, Marvánek, Kadoch, Ježek, Čermák, Smetana - Vrána, Svatoš, Časar - Pruner, Hartman, Rodina - Šnajdr, Mandelbaum, Jaroš

Rytych - Křenek, Jelínek, Pluhař, Gwuźdź, Kološ, Kadlec, Štěrba - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - J. Bouška, Novák, Ekl - Fojta, Salát, Rožnovják.

Branky a nahrávky: 31. Ježek (Svatoš), 47. Marvánek (Kadoch), 52. Rodina (Jaroš) - 4. Gwuźdź (Ekl), 12. Tom. Chroust (P. Bouška), 16. J. Bouška, 19. Pluhař (Ekl), 42. J. Bouška, 46. Gwuźdź (Křenek), 47. Fojta (Salát), 50. P. Bouška, 59. Curney (P. Bouška, 60. Novák. Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 377. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Kromě Tadeáše Chrousta se Mladá Boleslav ve čtvrtém čtvrtfinálovém zápase musela obejít bez kapitána Novotného a na jeho místo se posunul Novák.

Zatímco první zápas v Aréně Sparty byl v pondělí gólově hodně chudý, tentokrát se hostující tým postaral o průvan na světelné tabuli. V první třetině skóroval hned čtyřikrát!

Na Gwuźdźovu střelu ze čtvrté minuty navázal Tomáš Chroust zakončující rychlou kombinaci. Pak Jiří Bouška využil sparťanského zaváhání u vlastní brány a produktivní třetinu završil Pluhař, jehož přízemní střela prošla Benešovi pod tělem do brány.

Sparta se ani za nepříznivého stavu 0:4 nevzdávala, ale když už se dostala do šance, narážela na boleslavského brankáře Rytycha. Jeho neprůstřelnost v sérii trvala neuvěřitelných 159 minut a 56 vteřin! Spartě potřebovala na gól až přesilovku 5 na 3 po současném vyloučení Tomáše Chrousta a Jelínka. Hned za deset vteřin využil dvojnásobnou výhodu Ježek zakončující kombinaci u pravé tyče.

Uklidňující gól na 5:1 vstřelil hned po 73 vteřinách třetí třetiny Jiří Bouška a Mladá Boleslav kráčela do semifinále! Krásný průnik Pluhaře pak vynesl hostům trestné střílení, které sice Pavel Bouška neproměnil, ale pak Gwuźdź druhou krásnou střelou v zápase proměnil přesilovku.

Skóre dál narůstalo, na 7:1 lehce zvyšoval Fojta na druhé straně prošla do brány střela Marvánka.

V následné přesilovce Sparta ještě zkusila hru bez gólmana, ale přes půl hřiště trefil prázdnou bránu Pavel Bouška. Po třetím sparťanském gólu Rodiny uzavřeli skóre na 10:3 Curney s Novákem. V závěru si zahrál i junior Daniel Štěrba.

Mladá Boleslav vyhrála sérii 4:0 na zápasy a postoupila do semifinále play-off, které začne 28. března.