Mladá Boleslav žije! Vynutila si sedmý zápas doma

8. dubna 2016, Redakce

Ne, Mladá Boleslav se nevzdává! Svým nejlepším výkonem v play-off ovládla šesté semifinále ve Vítkovicích 4:3, vyrovnala sérii na 3:3 a vynutila si sedmý zápas. Hrát se bude v neděli v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi od 13.15 hodin. Na bitvě o Superfinále nesmíte chybět!

pátek 8. dubna 2016
3:4
(1:0, 1:1, 1:3)

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Jankulár, Mertha, Ivan, Jan Šebesta, Řezanina, Nehera, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Delong, Matúš.

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Novák - Tom. Chroust, Curney, Natov - Pluhař, Fojta (21. P. Bouška), J. Bouška - Salát, Novotný, Gwuźdź.

Branky a nahrávky: 14. Jan Šebesta (Řezanina), 33. Hubálek (Rýpar), 57. Hájek (Jan Šebesta) - 24. Tom. Chroust (Curney), 44. Pluhař (Jelínek), 45. Curney (Salát), 56. Salát (Novák). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 109.

Navzdory třem předchozím prohrám v řadě a nepříznivému stavu 2:3 Mladá Boleslav před šestým zápasem v žádném případě nic nevzdávala. Do Ostravy vyrazila už o den dříve - odhodlaná a s touhou ještě vrátit sérii domů.

Do zápasu o přežití šly za hosty dva obranné páry a tři kompletní útoky.

Že jde o hodně? To bylo znát dlouho dopředu i přímo ve Sportovním centru Dubina. Lidé se mačkali na schodech, stáli v několika řadách za hřištěm - dohromady jich přišlo 1 109 a skvělému zápasu vytvořili skvělou atmosféru.

Šestá bitva svou kvalitou jasně předčila i ty předchozí.

Domácí měli dvě třetiny výsledkově navrch - nejdřív ve 14. minutě Jan Šebesta zakončoval u tyčky kombinaci do odkryté brány.

Mladá Boleslav vyrovnala ve 24. minutě: Curney dobře věděl o nabíhajícím Tomáši Chroustovi před bránu, od pravého mantinelu mu nahrál a boleslavská čtrnáctka snadno tečovala míček pod horní tyč.

Vítkovicím pomohl k vedení 2:1 první přesilovkový gól v sérii. Patnáct vteřin před vypršením trestu Nováka udeřil Hubálek.

Hosté ale celý zápas prokazovali obrovskou vůli a byli odměněni. Nejdřív ve 44. minutě Pluhař propálil Součka a hned za 57 vteřin Curney dostal přihrávku za vítkovickou obranu, položil si brankáře a otočil na 3:2 pro Mladou Boleslav.

Oba týmy jezdily na plno a na konci 56. minuty Boleslav dojela k vedení 4:2 díky bombě Saláta od pravého mantinelu.

Ani Vítkovice se nevzdaly, v signalizované výhodě o minutu později snížil Hájek, ale víc už domácí v dramatickém závěru nedokázali.

Mladá Boleslav si vynutila sedmý zápas doma - hrát se bude v Městské sportovní hale v neděli od 13.15 hodin. Neváhejte!