Mladá Boleslav zlomila Otrokovice čtyřmi góly v závěru

13. února 2015, Redakce

Padesát minut Otrokovice bojovaly o naději, pak odpadly. Mladá Boleslav v 19. kole AutoCont extraligy zvítězila nad Pantery 9:4, zápas definitivně zlomila až čtyřmi brankami v závěru třetí třetiny.

19.kolo, pátek 13. února 2015
9:4
(2:1, 2:2, 5:1)

Rytych - Křenek, Kološ, Novák, Gwuźdź, Ekl, Kadlec, Kroupa - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Ludvík, Baudisch.

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Bližňák, Sovják, Kostka, Večeřa, Ťopek, A. Bouška, Ma. Nagy, Graclík, Kováč, Mi. Nagy, Spíčil, Gougela, Číž, Petřík, Hrdina.

Branky a nahrávky: 5. Novotný (J. Bouška), 16. Fojta, 27. P. Bouška (J. Bouška), 37. Salát (Gwuźdź), 42. Novotný (Gwuźdź), 50. J. Bouška (P. Bouška), 52. Tom. Chroust (Ludvík), 54. Curney (Ludvík), 56. Rožnovják (Salát) - 6. Večeřa (Ma. Nagy), 26. Večeřa (Ma. Nagy), 31. Hrdina (A. Bouška), 46. Hrdina Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 423. Nejlepší hráči: Petr Novotný - Radovan Michajlovič.

Do sestavy Technology Florbal Mladá Boleslav se vrátil útočník Fojta, jenže naopak chyběli Jelínek a Mátl, mezi marody stále figuruje obránce Pluhař a na konci první třetiny odstoupil ze hry Tadeáš Chroust.

Tou dobou už domácí vedli 2:1, na otevírací gól kapitána Novotného z páté minuty sice za 48 vteřin odpověděl Večeřa, ale pak po hezké individuální akci vrátil náskok na boleslavskou stranu Fojta.

Mladá Boleslav v první třetině přestřílela soupeře 10:6 a souvislý tlak měla i nadále. Výborně střílel například Novák, jenže hostům stačilo málo, aby se podruhé dotáhli. Při ojedinělé útočné akci si Večeřa s Martinem Nagym zopakovali gólovou spolupráci z první třetiny a srovnali na 2:2.

Domácí reagovali sourozeneckou akcí, Jiří Bouška přihrál Pavlovi a ve 27. minutě upravili na 3:2, ale Otrokovice i potřetí dokázaly vyrovnat díky Hrdinovi. Přetahovanou prodloužil ve 37. minutě pohotový Salát, který dorážel po Gwuźdźově střele. 4:3.

Až na začátku třetí třetiny Mladá Boleslav konečně dokázala odskočit, svůj druhý gól přidal kapitán Novotný. Pak si podruhé užil svůj střelecký moment i hostující Hrdina, snížil na 4:5, ale to už bylo od Otrokovic vše. V polovině třetí třetiny domácí definitivně začali lámat zápas na svou stranu. Unavené Pantery, kteří téměř celý zápas točili jen dvě formace, dorazili Jiří Bouška, Tomáš Chroust, Jiří Curney a Martin Rožnovják.

Mladá Boleslav splnila tříbodovou povinnost, další zápas ji čeká hned v neděli v Liberci.