Na úvod devět gólů! BILLY BOYs rozstříleli Liberec

25. září 2014, Redakce

M L A D Á B O L E S L A V - Florbalisté Mladé Boleslavi v prvním kole nového ročníku AutoCont extraligy uvítali téměř pětistovku fanoušků v Městské sportovní hale devítigólovým představením. Nad FBC Liberec zvítězili 9:2 a navázali na své mladší kolegy. Junioři v odpoledním utkání G2 ligy překvapivě porazili FbŠ Bohemians 7:6 v prodloužení.

This text will be replaced

1.kolo, sobota 20. září 2014
9:2
(2:0, 4:1, 3:1)

Rytych – Křenek, Jelínek, Kološ, Gwuźdź, Novák, Pluhař – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – J. Bouška, Novotný, P. Bouška – Fojta, Salát, Rožnovják (41. Ekl).

FBC Liberec

Strýček (45. Vaníček) - P. Ferdan, Blažek, Uglanov, Štěpáne - Klucho, Strobach, Valeš - B. Ferdan, Vážný, Marek.

Branky a nahrávky: 11. Tom. Chroust (Curney), 16. Rožnovják (Salát), 22. J. Bouška (P. Bouška), 29. Rožnovják (Salát), 39. Rožnovják (Novák), 39. P. Bouška (Novotný), 44. Kološ (P. Bouška), 45. Salát (Fojta), 58. Curney (Tad. Chroust) – 23. B. Ferdan, 60. Štěpánek z trestného střílení. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 483. Nejlepší hráči: Rožnovják – Klucho.

Zápas bronzového extraligového týmu proti jedenáctému z minulé sezony měl očekávaný začátek. BILLY BOYs se více drželi na míčku a tlak poprvé zúročili v 11. minutě, kdy Tomáš Chroust pohotově zakončoval u brankoviště. O čtyři minuty později mohl vyrovnat liberecký Valeš, ale nařízené trestné střílení po faulu Kološe neproměnil a v následném oslabení skórovali domácí. Aktivní hru ve čtyřech zúročil Rožnovják a zahájil svůj třígólový večer.

Ze druhé třetiny uběhlo jen 63 vteřin, když spolupráci bratrů Bouškových přetavil Jiří v trefu na 3:0. Liberec za minutu snížil skrytou střelou Bohuslava Ferdana, ale to byl na dlouhou dobu poslední gól hostů. Pálili hlavně BILLY BOYs!

Ve 29. minutě Rožnovják střílel zleva z první po ideální přihrávce Saláta a za deset minut dokonal svůj první extraligový hattrick – 5:1. Hlasatel ještě nestihl doříct jméno nejlepšího střelce večera a hala bouřila pošesté. Devět vteřin po Rožnovjákovi skóroval Pavel Bouška.

Svým prvním extraligovým gólem za Mladou Boleslav zvyšoval Kološ po brejkové situaci už na 7:1, ve 45. minutě nadchnul diváky trefou zpoza brány exliberecký Salát. Po devátém gólu Curneyho, který jako šestnáctý hráč extraligové historie pokořil metu 300 kanadských bodů, diváci skandovali: „Deset! Deset!“ Poslední slovo však měl někdejší BILLY BOY Štěpánek, který v čase 60:00 proměnil trestné střílení.

Ohlasy po zápase

Jan Zahalka (BILLY BOY): Na týmu už bylo znát, že jsme odehráli hodně přípravných zápasů a koncentrace i motivace už nebyla taková. Jsem rád, jak kluci přistoupili k utkání proti Liberci. Pro nás to byl ideální vstup do sezony. Čekal jsem, že Liberec bude hrát víc zataženě, ale nechával nám poměrně dost místa. Jsem spokojený s předvedenou hrou.

Lukáš Nesměrák (FBC Liberec): Nebyl rozdíl ve hře, ale v individuální kvalitě hráčů. V té jsme podle očekávání byli horší. Mrzí mě, že jsme nedokázali proměnit šance, které jsme měli. Kdybychom byli dvakrát za půlkou a prohráli 2:9, nic neřeknu, ale myslím, že příležitostí jsme měli požehnaně. Bohužel. V tom, v čem jsme selhali, byl soupeř o 180 stupňů lepší.