Nečekané trápení v Ústí, ale nakonec výhra

7. ledna, Redakce

Nevýrazný výkon podal tým Technology Florbal Mladá Boleslav v 19. kole Tipsport Superligy na hřišti Ústí nad Labem. S nováčkem se hosté nečekaně natrápili a zápas zlomili ve vítězství 7:3 až ve třetí třetině.

19.kolo, neděle 7. ledna
3:7
(2:1, 1:3, 0:3)

Florbal Ústí

Weissgärber - Čáp, Kužel, Procházka, Kulstrunk, Vavruška, Stummer, J. Novák, Kopecký, Štorek, J. Täuber, Pavelka, L. Täuber, Horák, Stibor, Krbec, Kühnel.

Rytych - Kološ, Jelínek, Řehoř, Krzyžanek, T. Novák, Křenek - Novotný, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Krajcigr (5. Gruber), Bína, Rožnovják.

Branky a nahrávky: 3. Kolstrunk, 6. Kužel (Stibor), 33. J. Novák (Štorek) - 8. Curney (Natov), 21. Krzyžanek (Tomašík), 26. Tom. Chroust, 34. Curney (Novotný), 46. Curney (Jelínek), 55. Gruber (Bína), 60. Jelínek (Řehoř). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 375.

Matné boleslavské vystoupení mělo původ už v prvních minutách, během nichž překvapili hosty skórující Kolstrunk s Kuželem, navíc se zranil Krajcigr a v utkání nemohl pokračovat.

Favorit se dostal poprvé do vedení v 26. minutě, když ve vlastním oslabení utekl Tomáš Chroust a po trefě nad rameno brankáře Weissgärbera si schoval míček, protože to byl jeho 100. gól v základní části nejvyšší soutěže.

Ani po obratu z 0:2 na 3:2 nemohla být Boleslav v klidu, protože po polovině zápasu srovnal skóre ústecký Novák. Hostům pomohly góly Curneyho, který skóroval v každé třetině a na začátku té třetí dokonal hattrick (5:3 pro Boleslav).

Až Gruberův gól na 6:3 snad definitivně uťal ústecké myšlenky na body - všechny tři odváží hosté. Jedenáct vteřin před koncem završil skóre na 7:3 Jelínek zakončující rychlý brejk.

Mladá Boleslav se do Ústeckého kraje brzy vrátí, v úterý 16. ledna ji v Mostě čeká finále Poháru České pojišťovny, kam klub vypravuje autobusový zájezd pro fanoušky. Mezi tím ještě v sobotu 13. ledna nastoupí Boleslav k superligovému zápasu v České Lípě.