Neděle lepší než čtvrtek. Tentokrát Boleslav nájezdy zvládla

15. listopadu 2015, Redakce

Podruhé během čtyř dnů vrcholil zápas Technology Florbal Mladá Boleslav samostatnými nájezdy. Zatímco ve čtvrtek tým trenéra Jana Pazdery závěrečnou individuální bitvu ve Střešovicích v rámci Poháru České pojišťovny prohrál (6:7), ve Vítkovicích v 9. kole Tipsport Superligy penalty zvládl a veze dva body za vítězství 6:5. Ve třetí sérii rozhodl Jiří Curney.

9.kolo, neděle 15. listopadu 2015
5:6
(1:0, 1:4, 3:1 - 0:0)

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Jankuár, Hubálek, Švajný, Jastřemský - Nehera, Matejčík, Rýpar - Šebesta, Bräuer, Matúš - Hájek, Řezanina, Vilím.

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec (31. Novák), Křenek, Gwuźdź - Tom. Chroust, Curnen, Tad. Chroust - Bouška, Novotný, Natov - Salát, Pluhař, Ekl.

Branky a nahrávky: 8. Šebesta (Matúš), 24. Rýpar (Nehera), 47. Hájek (Řezanina), 51. Jastřembský (Matejčík), 58. Hájek (Jankulár) - 23. Salát (Pluhař), 29. Křenek (Salát), 30. Natov, 38. Salát (Ekl), 57. Natov (Curney), rozhodující nájezd Curney. Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 262.

Mladá Boleslav mířila do Vítkovic se snahou odčinit poslední dvě porážky - před reprezentační přestávkou podlehla v Tipsport Superlize Tatranu Střešovice 3:6 a po pauze se stejným soupeřem sehrála i zápas v rámci osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny (6:7 po nájezdech).

Trenér Jan Pazdera udělal jedinou změnu v sestavě oproti čtvrtečnímu pohárovému utkání - s ohledem na drobné zdravotní problémy nastoupil obránce Novák až v průběhu zápasu ve Vítkovicích. Místo něj hrál ve třetí obraně Gwuźdź a v útoku Ekl.

Právě třetí formaci v čele se Salátem se dařilo, ale postupně: nejprve totiž Mladá Boleslav musela dohánět. Od 8. minuty prohrávala po střele Šebesty, který se zprava trefil na zadní tyč.

Hosté mohli brzy vyrovnat, z podobných pozic ze středu pálil Pluhař s Curneyem, po jeho přihrávce o chvíli později nevyužil zajímavou šanci Tomáš Chroust. Dočkali se až v úvodu druhé třetiny po zdánlivě nenápadné střele Saláta.

Přesně po minutě si sice Vítkovice vzaly vedení zpět zásluhou Rýpara, ale jinak prostřední část patřila hostům. Ve 29. minutě Křenek střelou z poloviny hřiště srovnal na 2:2, za necelou minutu se dostal do brejku Natov a překlopil vedení pro Boleslav.

V závěru druhé třetiny pak Ekl v brejku rychle posunul míček na Saláta, který se k balonku dostal dřív než brankář Souček a dokázal ho přehodit - 2:4.

Zápas gradoval ve třetí třetině, do které měli domácí svěží nástup a srovnali na 4:4 - Hájek se trefil po standardce a volný Jastřembský z levého křídla. Pak kouč Pazdera stáhl hru na dvě formace a Curney v 57. minutě ideálně přihrál Natovovi, který se z první trefil za Součka. Ale vítězný gól to nebyl. Vítkovice dokázaly dotáhnout zápas do prodloužení, v čase 57:43 Hájek vyrovnal na 5:5.

V prodloužení měl na boleslavské straně dobrou střeleckou pozici Natov, na druhé Jankulár, ale oba minuli. Ještě blíž byl Curney, jeho pokus se otřel o tyč. A tak stejně jako ve čtvrtek došlo na nájezdy.

Po neúspěšném Šebestovi se v první sérii prosadil Natov, pak z dvojice Rýpar - Křenek uspěl jen vítkovický hráč. Domácí Hájek ve třetí sérii neproměnil, a tak byla chvíle jako stvořená pro Curneyho, který blafákem a zakončením pod tělem Součka rozhodl o dvoubodovém boleslavském vítězství.

Tipsport Superliga pokračuje už na sváteční úterý 17. listopadu. Mladá Boleslav od 16 hodin hostí v Městské sportovní hale Bulldogs Brno.