Nejrychlejší možný postup! Boleslav je prvním semifinalistou

14. března 2016, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav si jako první zajistil postup do semifinále play-off Tipsport Superligy. V pondělním čtvrtém čtvrtfinále vyhrál 6:1 a celou sérii 4:0 na zápasy. Semifinálová série začne v Mladé Boleslavi o víkendu 26. a 27. března. O soupeři se teprve rozhodne.

pondělí 14. března 2016
1:6
(0:1, 0:2, 1:3)

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Ťopek, Petřík, Kostka, Michal Nagy - Vaněk, Sovják, Uhrinovský - M. Krchňáček, Martin Nagy, Večeřa.

Rytych - Křenek, Jelínek, Kološ, Novák, Gwuźdź, Krzyžanek, Kadlec - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Novotný, P. Bouška - Pluhař.

Branky a nahrávky: 54. Jurčík (Kostka) - 18. Novotný, 31. Fojta, 36. P. Bouška (Salát), 41. Tad. Chroust (J. Bouška), 54. Pluhař (J. Bouška), 59. P. Bouška (Novotný). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290.

Mladá Boleslav prožila na Zlínsku tři dny. V sobotu vyhrála třetí čtvrtfinále 5:2, v neděli a v pondělí měl tým společný program, který vyvrcholil čtvrtým zápasem série - a především postupem.

V televizním utkání, které se hrálo ve zlínské hale Euronics, jako první zahrozil otrokovický Večeřa svým bekhendem, ale jinak měla více příležitostí Boleslav. Natov při druhém střídání své formace střílel zprava, Jelínek v tom dalším ze střední vzdálenosti a gól mohl dát i Jiří Bouška zasahující míček ve vzduchu a posílající ho o kousek vedle.

Z převahy vyplynula i boleslavská přesilovka od 12. minuty, leč hosté se prosadili až v závěru první třetiny, kdy Novotný překonal gólmana Michajloviče střelou z úhlu (0:1).

Výčet boleslavských šancí za druhou třetinu by mohl být dlouhý - Tomáš Chroust nedokázal skórovat při přečíslení 2 na 1 a po přihrávce Natova, Jiří Bouška zblízka přestřelil… Michajloviče znovu propálil až Fojta ve 29. minutě - po otrokovické ztrátě na polovině hráče střílel přesně ze střední vzdálenosti (0:2).

Snad ještě přesněji mířil ve 36. minutě od mantinelu Pavel Bouška a Boleslav mířila do šatny na druhou přestávku s vedením 3:0.

Pokud Otrokovice snily o zázračném obratu, pak je hned po 30 vteřinách třetí třetiny zchladil Tadeáš Chroust gólem na 4:0 po povedené akci.

Místy se hrál florbal nahoru-dolů a v 54. minutě po další hezké kombinaci zvyšoval Pluhař už na 5:0.

Naději na druhé čisté konto v sérii vzal boleslavskému gólmanovi Rytychovi až v 54. minutě otrokovický Jurčík.

Skóre naposledy změnil v předposlední minutě Pavel Bouška, který dostal přihrávku křížem od kapitána Novotného a prostřelil přesouvajícího se Michajloviče.

Mladá Boleslav vyhrála 6:1, jako první si zajistila místo v semifinále play-off a teď bude čekat na dalšího soupeře.