Nevydařený vstup do Umea Scandic Cupu

31. srpna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav na startu Umea Scandic Cupu 2017 prohrál s účastníkem švédské superligy TeamThorengruppen 3:6. V pátek boleslavské mužstvo nastoupí v 16 hodin proti Zug United.

čtvrtek 31. srpna
6:3
(3:2, 1:0, 2:1)

Team Thorengruppen

Ställ - E. Johansson, Landström, Bergfors, Hagert, Sundström, Pedersen, Berglund, Arvidsson, Bergstrand, Holmgren, Reinholdt, Hernandez, Öberg, Henriksson, Nensén, Kimström, Sikström, Hedlund, R. Andersson, A. Andersson.

Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Kološ, Novák, Křenek - Bína, Novotný, Natov - Krajcigr, Pluhař, Gruber - Tom. Chroust, Curney, Rožnovják.

Branky a nahrávky: 6. Sikström (Landström), 16. Pedersen, 17. Bergstrand (Arvidsson), 30. Landström, 47. Holmgren (Reinholdt), 53. Reinholdt (Arvidsson) - 9. Krajcigr (Pluhař), 12. Bína, 43. Křenek (Curney). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 195.

Pouze s pěti obránci si boleslavský tým musel vystačit při měření s TeamThorengruppen, protože zdravotní problémy nepustily do hry Řehoře a těsně před startem utkání ani Jelínka.

V první třetině - po gólech Krajcigra a Bíny - český tým krátce vedl 2:1, ale to bylo pro Boleslav naposledy příznivé skóre.

Švédský soupeř byl v ofenzivě efektivnější. Ač Boleslav především ve druhé třetině opticky držela míček více, její hra k příliš šancím nevedla.

Křenek na startu třetí třetiny sice snížil na 3:4, ale individuální chyby a tresty posunuly domácí Thorengruppen až do vedení 6:3, což je i konečný výsledek.

Teď Boleslav potřebuje zabrat proti švýcarskému účastníkovi turnaje Zug United, s nímž se utká v pátek od 16 hodin.