Obhájci vstoupili do poháru povinným vítězstvím

19. října, Redakce

Úřadující šampioni Poháru České pojišťovny rozjeli nový ročník vítězně. Mladá Boleslav v zahajovacím utkání osmifinálové skupiny porazila Českou Lípu 8:4. Teď zase musí přepnout na Tipsport Superligu, v sobotu ji čeká cesta do Vítkovic a střet dvou aktuálně nejvýše postavených týmů v tabulce.

čtvrtek 19. října
8:4
(1:1, 3:2, 4:1)

Rytych - Řehoř, Kološ, Jelínek, Zakonov, T. Novák - Krajcigr, Pluhař, Natov - Curney, Tomašík, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Netrefa (41. Bína), Rožnovják.

FBC Česká Lípa

Ponomarev - Dzierža, Mlejnek, Böhme, J. Novák, Spilka, Vondráček, Hřebřina, Karel, Matějíček, Jansa, Pastor, Slaný, Kněžour, Legner, Štěrba, Ekl, Bříška.

Branky a nahrávky: 9. Krajcigr (Pluhař), 21. Krajcigr (Natov), 29. Natov (Pluhař), 38. Curney (Tomašík), 42. Tomašík, 55. Tom. Chroust (Bína), 56. Tad. Chroust (Curney), 57. Pluhař (Řehoř) - 9. Mlejnek (J. Novák), 23. Dzierža (Ekl), 26. Jansa (Bříška), 58. Mlejnek (Bříška). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2, navíc Slaný (Č. Lípa) 5 minut za hrubost. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155.

Po pěti dnech se do Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi vrátila Česká Lípa. Ligové utkání vyhráli domácí 7:4 a vítězství zopakovali i v poháru.

Za boleslavský superligový tým poprvé nastoupil juniorský reprezentant Netrefa, ve třetím útoku mu dělala společnost křídla Tomáš Chroust a Rožnovják.

V černých dresech patřili mezi nejaktivnější hráče obránci Řehoř s Jelínkem a útočník Natov. Domácí měli střeleckou převahu i více gólovek, jenže na skóre se to dlouho výrazněji neprojevovalo.

Hlavně v rozhodující fázi byla Boleslav místy laxní a nepřesvědčivá, výraznější náskok si vypracovala až v závěru, třetí třetinu vyhrála 4:1. Boleslav dvakrát skórovala i při pětiminutovém trestu Slaného, který u mantinelu fauloval Rožnovjáka.

Pro Boleslav bude osmifinálová skupina pokračovat ve čtvrtek 9. listopadu v Chomutově. Už v sobotu ale nastoupí k superligovému utkání ve Vítkovicích, které jsou v tabulce za Boleslaví o skóre druhé.