Osm výher! Mladá Boleslav postoupila do Superfinále!

5. dubna 2015, Redakce

Bez ztráty jediného zápasu si Technology Florbal Mladá Boleslav zajistil historický postup do Superfinále AutoCont extraligy! Po čtvrtfinálové výhře 4:0 na zápasy nad Spartou boleslavský tým stejně rychle vyřadil i Brno, nedělní zápas vyhrál 6:5 po nájezdech. Znovu rozhodl kapitán Novotný. Superfinále se hraje v O2 aréně 18. dubna.

SF4, neděle 5. dubna 2015
5:6
(1:0, 1:3, 3:2 - 0:0)

itelligence Bulldogs Brno

Kejík - Jakůbek, Bauer, Kadlec, Sládeček - Hrubý, Juhaňák, Žižka— M. Koutný, Coufal, Ondráček.

Rytych - Jelínek, Křenek, Novák, Gwuźdź, Kadlec, Kološ, Pluhař - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Ludvík - Mátl, Ekl.

Branky a nahrávky: 18. Jakůbek (Juhaňák), 39. M. Koutný (Sládeček), 43. Ondráček (Sládeček), 52. Hrubý (Jakůbek), 55. P. Kadlec (Sládeček) - 24. Novotný (J. Bouška), 30. T. Kadlec, 31. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 44. Curney (Křenek), 48. Jelínek (Tom. Chroust), rozhodující nájezd Novotný. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 612. Nejlepší hráči: .

Boleslavský tým nastoupil do čtvrtého semifinálového zápasu ve stejném složení jako v sobotu, ale trenérovy plány nabouralo hned druhé střídání, při kterém se zranil ve skvělé formě hrající Pavel Bouška a jeho místo na levém křídle druhého útoku zacelil Ekl.

Zápas začal podobně takticky svázaně jako předchozí semifinálové díly. V jedné z mála šancí dobrých střeleckých pozic během prvních deseti minut byl Tadeáš Chroust, ale z volného prostoru netrefil bránu.

Vzruch před oběma bránami přinesla 15. minuta - nejdřív Jiří Koutný bekhendem trefil tyč, hned vzápětí rychle překonali brněnskou osobní obranu Ekl s Jiřím Bouškou, ale gólem neskončil ani Novákův pokus o dorážku. Skóre se měnilo až v 18. minutě, kdy prošlo do brány Jakůbkovo přesilovkové nahození.

Druhou třetinu začal Rytych skvělým přesunem proti Coufalovi, a pak přišla chvíle druhé boleslavské formace, na konci akce byl Novotný, jehož zakončení prošlo Kejíkovi mezi nohama.

VSTUPENKY NA SUPERFINÁLE: Zajistěte si lístek s dopravou zdarma!

Pak se Rytych znovu zaskvěl, tentokrát proti Ondráčkovi, zatímco na druhé straně Boleslav v polovině zápasu přidala dva rychlé zásahy. Nejdřív byl u Kejíka dostatečně důrazný Tomáš Kadlec a hned za 23 vteřin Tadeáš Chroust zasadil Brnu úder na 3:1. Před koncem druhé třetiny zdramatizoval vývoj Martin Koutný a na začátku té poslední Ondráček dokonce vyrovnal na 3:3.

Ale Mladá Boleslav se zlomit nenechala! Hned za minutu Curney pohotovou střelou vrátil náskok na stranu Technologů a na 5:3 pálil ve 48. minutě Jelínek! Ale ještě nebylo hotovo! Brno podruhé v zápase díky Hrubému a Petru Kadlecovi smazalo dvoubrankovou ztrátu.

Šestý ze sedmi vzájemných zápasů v sezoně tak rozhodovalo nastavení a počtvrté dokonce samostatné nájezdy! V poslední sérii - stejně jako o den dříve - rozhodl kapitán Novotný!

Technology Florbal Mladá Boleslav poprvé v historii postoupil do Superfinále, které se hraje 18. dubna v O2 aréně.