Patnáctigólová rozlučka před mistrovstvím světa

24. listopadu 2014, Redakce

Výživná tečka za první polovinou základní části! Mladá Boleslav v 11. kole AutoCont extraligy porazila Spartu 15:6. Pětigólovou formu před mistrovstvím světa ukázal Jiří Curney, hattrick nastřílel i Ondřej Fojta. BILLY BOYs stráví dlouhou reprezentační přestávku na druhém místě s pětibodovou ztrátou na Tatran Střešovice.

11.kolo, pondělí 24. listopadu 2014
15:6
(3:2, 7:3, 5:1)

Výtisk - Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Pluhař, Kadlec - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - Fojta, Kološ, Rožnovják - Salát, Ludvík, J. Bouška. Připraveni byli také Výtisk, Mátl a Ekl.

ACEMA Sparta Praha

Beneš (41. Nockin) - Ježek, Koščo, Kadoch, Chaloupka, Smetana, Malhocký - Pruner, Šnajdr, Hartman - Vrána, Svatoš, Časar - Maldenbaun, Brunik, Rodina - Jeníček, Němeček.

Branky a nahrávky: 1. Curney, 11. J. Bouška (Kadlec), 11. Curney (Tom. Chroust), 21. Curney (Křenek), 24. Salát (J. Bouška), 25. Rožnovják (Fojta), 29. P. Bouška (Curney), 35. Fojta ( Novák), 39. Curney, 39. Kološ (Fojta), 49. J. Bouška (Salát), 51. Fojta (Kološ), 54. Ludvík (Kadlec), 55. Curney (Chroust), 59. Fojta (Kološ) - 11. Šnajdr (Pruner), 13. Šnajdr (Hartman), 25. Kadoch (Jeníček), 25. Šnajdr (Pruner), 34. Svatoš (Vrána), 48. Svatoš. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:0. Diváci: 357. Nejlepší hráči: Jiří Curney - Miroslav Šnajdr. Průběh utkání: .

Že se strhne velká přestřelka? To předznamenala už desátá vteřina. Mladoboleslavští hráči udeřili hned z úvodního útoku, Curneyho zakončení zblokoval do vlastní sítě jeden z beků Sparty. Po dalším gólu Jiřího Boušky a druhé trefě Curneyho si domácí vytvořili krátce po polovině první třetiny náskok 3:0 a zopakovali podobný vstup jako do čtvrtečního pohárového utkání proti Tatranu.

Stejně jako Střešovice, i Sparta se dokázala vrátit do zápasu - dvěma góly snížil Šnajdr.

Na začátku druhé třetiny Mladá Boleslav zopakovala silný nástup - první střídání a Curney dokonal hattrick. Po něm Salát zvýšil na 5:2 a definitivně se strhla přestřelka. Do 25. minuty se vtěsnaly dokonce tři góly - mezi trefou Kadocha a završeným hattrickem v podání Šnajdra skóroval Rožnovják - 6:4.

Ve 29. minutě Pavel Bouška zakončoval krásný ťukes. Sparta ještě snížila díky Svatošovi, ale do druhé přestávky si domácí favorit ještě stihl vytvořit komfortní náskok - Fojta prostřelil Beneše z pravé strany, Curney proměnil trestné střílení po faulu na Pavla Boušku a na 10:5 zvýšil Kološ.

V pauze mezi druhou a třetí třetinou Pražané vyměnili gólmany, Beneše nahradil Nockin a gólová sprcha na chvíli opravdu vyschla. Až snižující sparťanská branka Svatoše znovu rozproudila gólovou hitparádu. Od stavu 10:6 už se trefovala jen Boleslav. Ve 49. minutě Jiří Bouška zakončoval po nahrávce Saláta zpoza brány, Fojta uspěl bekhendovým blafákem, Ludvík přesně mířil z pravé strany, Curney zblízka zvedl míček pod víko a Fojta v předposlední minutě uzavřel hattrick - 15:6.