Play-off začalo! Muži v černém rozhodli ve třetí třetině

11. března, Redakce

Dvě třetiny museli dotahovat, pak už Muži v černém měli zápas plně pod kontrolou. Play-off 2017 začalo pro Technology Florbal Mladá Boleslav vítězstvím 7:3 nad Ostravou. Série pokračuje v neděli druhým čtvrtfinále od 18 hodin opět v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.

sobota 11. března
7:3
(0:1, 2:2, 5:0)

Bauer , Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Gwuźdź, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja - Kubíček, Chvastek, Heczko, Malajka, Kuczera, Trulík, Hromádka, Lipový, Klimscha, Šebesta, Hrabal, Eichner, Šimíček, Klečka, Sládek, Kezua, Smeták, Zboříl.

Branky a nahrávky: 24. Pluhař (Gruber), 34. Pluhař (Gruber), 41. Tad. Chroust (Jelínek), 43. Tad. Chroust (Novotný), 45. Krajcigr (Natov), 46. Novák (Pluhař), 47. J. Bouška (Jelínek) - 4. Smeták (Klimscha), 22. Klimscha (Kuczera), 29. Eichner (Kuczera). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 575.

Boleslavský rozjezd do play-off 2017 byl pozvolný. Aktivně, tvrdě a bezstarostně hrající Ostravě vyšly úvody prvních dvou třetin, v nichž dala dohromady tři góly.

Favorizovaní domácí sice měli převahu na míčku, ale tradiční klid v souhře, kterým odzbrojovali soupeře za soupeřem v základní části, tentokrát dlouho chyběl. A tak byl dvě třetiny jediným boleslavským střelcem dvakrát korigující Pluhař.

Domácí Muži v černém, které i v méně zdařilých chvílích zápasu hnalo téměř šest set diváků v Městské sportovní hale, rozhodli zápas ve třetí třetině. Hned na jejím začátku Tadeáš Chroust proměnil přesilovku a v dalším střídání překvapil ostravského brankáře Laju zdánlivě pomalu letící střelou. Boleslav najednou vedla 4:3 a drama už nepřipustila.

Na střeleckou formu navázal Krajcigr, jenž skóroval alespoň jednou pokaždé od 17. kola ve Vítkovících! Proti Ostravě to byl jeho čtrnáctý gól v posledních sedmi zápasech. Vizitka kanonýra!

A protože po Krajcigrovi se ještě ke gólové střele uvolnil Novák a na brankovišti důrazně dorážel Jiří Bouška, Boleslav vyhrála první čtvrtfinále 7:3.

Druhý zápas série se hraje v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi neděli od 18.00 hodin.