Po špatném úvodu Boleslav zabrala, ale body nemá

21. prosince 2014, Redakce

Náročné předvánoční období nemá šťastný konec. Mladá Boleslav ve 13. kole AutoCont extraligy prohrála na Děkance s FbŠ Bohemians 5:7. Důležitá byla úvodní jedenáctiminutovka, během které hosté dostali čtyři góly. Boleslav dokázala srovnat na 5:5, ale v závěru o body přišla.

13.kolo, neděle 21. prosince 2014
7:5
(4:1, 1:3, 2:1)

FbŠ Bohemians

Koráb – Zezulka, Kisugite, M. Šimek, Bagin, Musil, Kordoš, D. Šimek, Poláček, Kuncman, Čihák, Chlumský, Koubek, Kieler, Mandík, Höffer, Kindl, Růžek, Šárka.

Výtisk (11. Rytych) – Křenek, Novák, Kadlec, Pluhař, Kroupa – Tom. Chroust, Curney, Ekl – Fojta, Kolo, Rožnovják – P. Bouška, Ludvík, J. Bouška – Mátl.

Branky a nahrávky: 2. Šimek (Kuncman), 7. Šimek (Kisugite), 10. Růžek (Bagin), 11. Kieler (Kisugite), 27. Růžek (Mandík), 48. Zezulka (Šárka), 60. Šárka (Růžek) - 12. J. Bouška (Pluhař), 25. Křenek (Novák), 32. Curney (Křenek), 33. J. Bouška (Pluhař), 41. Tom. Chroust (Curney). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 266. Nejlepší hráči: Adam Růžek - Radim Křenek.

Mladé Boleslavi v posledním předvánočním zápase chyběli dlouhodobí marodi Tadeáš Chroust a Petrové Novotný se Salátem, k nimž navíc po po pátečním utkání s Brnem přibyli obránci Jan Jelínek a Radek Gwuźdź. Další hráči nastoupili krátce po nemoci nebo se sebezapřením.

Úvod působil z boleslavské strany žalostně, hosté byli ve všem o dva i více kroků později a probrali se, až když v 11. minutě svítil na časomíře hrozivý stav 4:0. Nešťastníka Výtiska, který chytil několik dalších gólovek, vyhnali David Šimek (první dvě branky), Růžek a Kieler.

Nahradil ho Rytych, trenér Zahalka provedl několik dalších posunů v sestavě a bídný dojem alespoň trochu vylepšil ve 12. minutě Jiří Bouška snižující na 1:4.

Do druhé třetiny nastoupila úplně jiná Mladá Boleslav. Odhodlanější, důraznější, přímočařejší, s chutí porvat se ještě o výsledek. A ten se opravdu vylepšoval!

Po Křenkově gölu na 2:4 sice vrátil domácím tříbrankové vedení Růžek zakončující brejk 2 na 1, ale ani to nebylo skóre, které dlouho vydrželo. Do druhé pauzy ještě snížili Curney s Jiřím Bouškou a Boleslav najednou ztrácela už jen gól - 4:5.

Tenkou ztrátu na začátku třetí třetiny definitivně odmazal Tomáš Chroust, mezi tím Rytych v brance pravidelně předváděl fantastické zákroky, dvakrát i v situaci, kdy před ním zůstali dva osamocení hráči v bílozeleném. Rozdílový gól však přesto trefil ve 48. minutě Zezulka.

Boleslav v závěru třetiny vyvinula tlak, vytvořila si několik velmi slibných střeleckých pozic, ale v brance Bohemians výborně chytal Koráb, někdejší dlouholetá boleslavská jednička. Šestý gól už nepustil, naopak jeho spoluhráči sedm vteřin před koncem třetí třetiny pečetili výhru 7:5.

K předvánočním bodům nestačily ani hlasivky vytrvalých fanoušků, kteří z ochozu tvořili boleslavským hráčům pod sebou parádní atmosféru.