Po výhře nad Chodovem už Boleslav vede o pět bodů

22. listopadu 2016, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav stráví reprezentační přestávku na prvním místě Tipsport Superligy a s líbivým náskokem. Lídr soutěže v posledním utkání před mistrovstvím světa porazil druhý FAT PIPE Florbal Chodov 9:5 a odpoutal se od něj na pět bodů.

12.kolo, úterý 22. listopadu 2016
9:5
(2:2, 4:2, 3:1)

Bauer - Krzyžanek, Křenek, Jelínek, Zakonov, Novák, Kološ - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

FAT PIPE Florbal Chodov

Mück - Pražan, Sýkora, Kotlas, Jirásek, T. Vávra, Běloch - Dóža, Koutný, Tyl - M. Vávra, Strachota, Pražák - Plíhal, Kašovský, Chmelíček.

Branky a nahrávky: 12. Krajcigr (Curney), 18. Pluhař (Gruber), 23. Kološ (Tom. Chroust), 26. Gruber (Pluhař), 26. Novotný (Jelínek), 36. Jelínek (Curney), 42. Gruber (Pluhař), 50. Natov (Krajcigr), 59. Krzyžanek (Pluhař). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 580.

Mladá Boleslav perfektně zvládla sérii zápasů v rychlém sledu před mistrovstvím světa: porazila Vítkovice, Bohemians, Tatran Střešovice a teď i Chodov. Pokaždé navíc přesvědčila nejen výsledkově, ale také herně.

Obhájce titulu sice v Boleslavi v první třetině televizního utkání dvakrát vedl, ale do útoku se přece jen více tlačili domácí, které v Městské sportovní hale podporovalo 580 diváků.

Tři z nich premiérově usedli na červenou sedačku v rohu hřiště, která je určená členům Made in Bolka.

Boleslavskou doménou v této sezoně bývají druhé třetiny: zatím jich v základní části vyhrála devět a ve zbývajících dvou remizovala. A také tentokrát tým nakročil za výhrou v prostřední části hry. Po pohledných gólech Kološe, Grubera a Novotného domácí rychle odskočili na 5:2, a byť pak Koutný s Pražákem dvěma brankami snížili, Jelínkův zásah zase dodal Boleslavi klid.

Až exhibičně občas působí souhra Pluhaře s Gruberem, produktivního dua posledních týdnů, po níž padl i gól na 7:4 v úvodu třetí třetiny.

Byť pak Chodov několikrát dokázal sevřít soupeře a v závěru zkoušel hru bez brankáře, Boleslav už dotáhla souboj s druhým týmem tabulky k výhře 9:5 a vzdálila se Chodovu na rozdíl pěti bodů.

Ligu nyní přeruší mistrovství světa, které od 3. do 11. prosince hostí lotyšská Riga a kde se představí i boleslavské trio Curney, Jelínek, Kološ.