Po výhře v Liberci jde Boleslav na první místo extraligy!

15. února 2015, Redakce

Plán splněn! Florbalisté Mladé Boleslavi využili příležitost a po výhře 5:3 v Liberci se posunuli do čela AutoCont extraligy o dva body před dosud vedoucí Tatran Střešovice. Technology Florbal Mladá Boleslav zlomil zápas na severu třemi góly ve druhé třetině.

20.kolo, neděle 15. února 2015
3:5
(1:1, 0:3, 2:1)

FBC Liberec

Vaníček - Klucho, Štěpánek, Valeš, Tampier, Hůza, Marek, Studený, Rondoš, Pejchal, P. Ferdan, Böhm, Vážný.

Výtisk - Křenek, Kološ, Novák, Gwuźdź, Ekl, Kadlec, Kroupa - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Ludvík, Baudisch.

Branky a nahrávky: 13. Valeš (P. Ferdan), 50. Böhm (Štěpánek), 56. P. Ferdan (Štěpánek) - 19. Rožnovják (Salát), 32. J. Bouška (Novotný), 37. Gwuźdź (Tad. Chroust), 40. Curney (Křenek), 58. Křenek (J. Bouška). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 315.

Rovnice, která motivovala Mladou Boleslav v utkání v Liberci, zněla jasně: vítězství = posun do čela AutoCont extraligy!

Hosté nastoupili v takřka totožné sestavě jako v pátek doma proti Otrokovicím. Role si vyměnili pouze brankáři, chytal Výtisk, zatímco Rytych mu tentokrát kryl záda. Třetí obranný pár měl nové složení Ekl - Kadlec. Ze zdravotních důvodů stále chyběl obránce Jelínek.

Liberečtí hráči nepřipomínali tým, který prohrál v extralize osm zápasů v řadě. Hodně kousali! Se dvěma lajnami se zaměřovali na defenzivu a po první třetině drželi remízový stav 1:1. Nejdřív skóroval Valeš, na konci první dvacetiminutovky srovnával Rožnovják.

Důležitý krok k výhře udělala Mladá Boleslav ve druhé třetině. Jiří Bouška, Gwuźdź a Curney zvýšili až na 4:1. Když zahrozil Liberec, v bráně byl spolehlivý Výtisk.

Až v závěru přece jen domácí zdramatizovali poslední minuty. Deset minut před koncem snížil Böhm a po přesilovkovém gólu Prokopa Ferdana už Mladá Boleslav vedla jen 4:3.

Uklidňující pátou brankou však reagoval Křenek. Liberec v závěru ještě zkusil hru v šesti bez brankáře, ale skóre už se nezměnilo. Mladá Boleslav zvítězila 5:3 a posunula se do čela tabulky AutoCont extraligy o dva body před Tatran Střešovice.