Počtvrté ve finále! Boleslav bude hrát o pohár

5. ledna, Redakce

Unikátní série Technology Florbal Mladá Boleslav: středočeský tým počtvrté v řadě prošel do závěrečného boje o Pohár České pojišťovny. V semifinále vyhrál v Brně jednoznačně 9:1 a ve finále 17. ledna ve Zlíně vyzve stejně jako před rokem Vítkovice.

čtvrtek 5. ledna
1:9
(0:5, 1:2, 0:2)

itelligence Bulldogs Brno

Kühn (19. Bartek) - Bauer, Tichý, Sládeček, Žižka, Kladivo, Surkoš, Nonn - Koutný, Černoch, Coufal - Kadlec, Mendrek Juhaňák - Grlický, Voltner, Křiva.

Rytych - Křenek, Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 30. Sládeček (Hronek) - 2. Gruber (Pluhař), 11. Jelínek (Natov), 14. Pluhař, 15. Krajcigr (Curney), 19. Gruber (Jelínek), 29. Tad. Chroust (Krzyžanek), 29. Tom. Chroust (Jelínek), 58. Kološ (Pluhař), 59. Křenek (Novotný). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Mladá Boleslav bude útočit na třetí trofej v klubové historii. Pohárovou soutěž ovládla v letech 2014 a 2015, přičemž ve finále byla i před rokem.

A právě s Vítkovicemi, loňským přemožitem, se boleslavští hráči opět poměří.

Vítkovice své domácí semifinále proti Otrokovicím zlomily vítězným gólem na 8:7 až v čase 59:40.

To Mladá Boleslav rozhodla v Brně už v první třetině, kterou po jasném průběhu vyhrála 5:0.

Hosté zářili rozmanitými gólovými akcemi. Po 63 vteřinách to rozjel Gruber. Střelou od mantinelu pod nohu brankáře se prosadil Jelínek. Ze středu se krásně do růžku trefil Pluhař. Rychlé ruce před bránou ukázal a zužitkoval Krajcigr. A pokusem na přední tyč uspěl podruhé Gruber.

To bylo moc na brněnského brankáře Kühna, jehož vystřídal junior Bartek. Jeho poprvé prostřelil v 29. minutě v přesilovce Tadeáš Chroust a hned za 37 vteřin sourozenec Tomáš.

Až za stavu 0:7 se poprvé prosadili domácí, necelé stovce diváků udělal radost Sládeček.

V závěru už jen boleslavská káčka Kološ a Křenek završila na konečných 9:1.

Finále se hraje v úterý 17. ledna ve Zlíně.