Postup do semifinále z prvního místa! Boleslav porazila Granlo

3. září 2016, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav si na Umea Scandic Cupu 2016 zahraje vyřazovací fázi! Ze základní skupiny B postupuje z prvního místa, zajistila si ho vítězstvím 8:5 nad Granlo BK. Jan Natov nastřílel čtyři góly. V nedělním semifinále od 12 hodin boleslavský tým vyzve pořádající IBK Dalen.

sobota 3. září 2016
8:5
(2:3, 3:1, 3:1)

Bauer - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Rožnovják - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - Bína, Novotný, Tad. Chroust.

Granlo BK

Ottosson - Nilsson, Sahlén, Glas, Rhodin - Parli, Svensson, Akersten - Uhlin, Bergman, Berglund.

Branky a nahrávky: 6. Pluhař (Krzyžanek), 12. Natov (Krajcigr), 24. Curney (Natov), 32. Krajcigr (Novotný), 33. Tom. Chroust (Curney), 47. Natov, 50. Natov (Krzyžanek), 54. Natov (Curney) - 14. Parli (Svensson), 15. Parli, 17. Bergman (Berglund), 37. Parli (Akesten), 54. Parli (Svensson). Vyloučení: 2:3, navíc Krzyžanek (Boleslav) 5 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 3:0.

Mladá Boleslav před utkáním proti Granlo BK, sestoupivšímu týmu ze švédské superligy, věděla: Bez ohledu na výsledek souběžně hraného zápasu (Wibax - Thorengruppen) stačí na semifinále i remíza.

A brzy se činila, aby se postupovou matematikou nemusela zabývat. Po Krzyžankově přihrávce křížem se trefil Pluhař (1:0) a v oslabení vyšel brejk Krajcigrovi (gól) s Natovem (asistence).

K zápletce a otočce švédského týmu přispěla opakovaná boleslavská nedůslednost na obranné polovině: Parli zakončoval snadnou kombinaci na jeden dotek (2:1), o střídání později stejný hráč vyrovnal na 2:2 a Bergman po další chybě v obraně dokonal obrat.

Na začátku druhé třetiny Curney vymetl růžek, takže srovnal na 3:3, a pak Boleslav ukázala sílu v oslabení: nejdřív utekl Krajcigr (4:3), pak na brankovišti dorážel i Tomáš Chroust (5:3) a Boleslav už zase mohla být klidnější.

Ač Parli v 37. minutě dokonal hattrick (5:4), brzy ho napodobil i Natov (ve 47. minutě na 6:4, o střídání později v 50. minutě na 7:4). Když Parli v přesilovce v 50. minutě přidal i svůj čtvrtý gól (7:5), Natov ještě ve stejné minutě také skóroval počtvrté (8:5).

Boleslavský tým v základní skupině Umea Scandic Cupu neprohrál (Thorengruppen 4:4, Wibax 6:3, Granlo 8:5) a z prvního místa postupuje do nedělního semifinále proti IBK Dalen. Hrát se bude od 12.00 hodin.