Povinná pohárová výhra v Chomutově. A teď doma Chodov!

9. listopadu, Redakce

Zelená fajfka na znamení: splněno! Mladá Boleslav ve čtvrtečním utkání osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny naplnila favorizovanou roli a vyhrála na hřišti prvoligového Chomutova 13:5. Teď už se chystá na mnohem náročnější neděli: v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi dojde od 17 hodin na souboj superfinalistů, přijede pražský Chodov.

čtvrtek 9. listopadu
5:13
(2:2, 0:9, 3:2)

Florbal Chomutov

Trhlík - Bejček, Kellermann, Kubeš, Kučera, Štěrba, L. Fiala, Pačmag, T. Fiala, Linc, Smetana, Kopp, Břešťan, Turek, Hlaváček, Šnábl, Šarša, Giptner.

Rytych (44. Bauer) - Řehoř, Kološ, Krzyžanek, Jelínek, Novák, Zakonov - Netrefa, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Rozkovec, Bína, Rožnovják - Krajcigr, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 13. Kučera (Břešťan), 20. Linc (Šarša), 42. Bernas (Trhlík), 44. Štěrba (Kopp), 53. Hlaváček (Břešťan) - 12. Tom. Chroust (Krzyžanek), 16. Novák (Bína), 23. Rožnovják (Bína), 23. Natov (Curney), 24. Tad. Chroust (Jelínek), 26. Tom. Chroust (Tomašík), 27. Rozkovec (Novák), 28. Natov (Krzyžanek), 34. Tom. Chroust (Jelínek), 36. Curney (Kološ), 38. Rožnovják (Novák), 47. Tomašík (Gruber), 59. Jelínek, (Řehoř). Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 286.

Dvanáct dnů trvala boleslavská reprezentační přestávka a po ní byl pohárový zápas proti prvoligovému nováčkovi ideálním na rozjezd.

Tedy, ideálním… O první třetině to úplně tvrdit nelze. Ne snad, že by Mladá Boleslav už v úvodu neměla výrazný územní tlak, ale po prvních 20 minutách byl stav 2:2. Například i proto, že druhý gól soupeře byl hodně darovaný.

Celkově ale obavy nebyly na místě. Ve druhé třetině totiž Boleslav jasně demonstrovala sílu. Jak? Takhle: 18:1 na střely, 9:0 na góly. Náskok 11:2 vypadal moc pěkně.

Boleslav využila pohárový zápas i jako šanci pro talentované juniory: v prvním útoku s Natovem a Curneyem nastoupil juniorský reprezentant Netrefa a ve třetím si odbyl svou soutěžní premiéru za A tým Rozkovec.

Hosté si nakonec odvezli výhru 13:5. S předstihem si zajistili postup z osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny. Z každé totiž postupují dva týmy, přičemž Boleslav i Tatran mají po šesti bodech, zatímco Česká Lípa a Chomutov jsou na nule.

V závěrečném utkání skupiny proti Tatranu Střešovice (hraje se ve čtvrtek 23. listopadu od 19.30 hodin v Mladé Boleslavi) se rozhodne o tom, kdo postoupí z prvního místa.

Boleslavský tým teď čeká domácí výzva v Tipsport Superlize: v neděli 12. listopadu od 17 hodin hostí pražský Chodov. Souboj posledních superfinalistů přetahujících se znovu o čelo ligy si určitě nenechte ujít.