Povinná výhra před pauzou: Boleslav dala Vinohradům 11 gólů

23. ledna 2016, Redakce

Před třítýdenní reprezentační přestávkou se tým Technology Florbal Mladá Boleslav rozloučil s fanoušky jedenáctigólovou výhrou. V Městské sporotvní hale proti Královským Vinohradům splnil povinnost vítězstvím 11:5 a zůstává na vedoucí pozici Tipsport Superligy.

19.kolo, sobota 23. ledna 2016
11:5
(6:2, 2:2, 3:1)

Koráb - Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Novák, Kadlec - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Tad. Chroust, Gwuźdź - Salát, Pluhař, P. Bouška.

TJ Sokol Královské Vinohrady

Weissgärber - Š. Reiter, O. Stuchlík, Rossi, D. Záň, Zezulka, Houra - Bína, Z. Stuchlík, Renčín - Gregor, Zavadil, Kareš - Baudisch, Hanák, Králík.

Branky a nahrávky: 8. Kadlec (Salát), 9. Curney (Tom. Chroust), 13. P. Bouška (Pluhař), 13. Křenek (Natov), 16. Curney (Natov), 19. P. Bouška (Jelínek), 23. Salát (Pluhař), 30. Jelínek (Natov), 41. Curney (Jelínek), 54. Jelínek (Novák), 59. Salát (Pluhař) - 3. Baudisch (Houra), 20. Králík (Hanák), 22. Kroupa, 30. Gregor (Kroupa), 43. Bína (Z. Stuchlík). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 428.

Boleslavský trenér Jan Pazdera poprvé “přivítal” své bývalé svěřence ve svém aktuálním domácím prostředí. S Královskými Vinohrady dorazila i trojice boleslavských hráčů, kteří v průběhu sezony zamířili do Sokola za větším herním vytížením - Daniel Kroupa, Jakub Renčín a Jan Baudisch.

Právě navrátilec Baudisch dorážkou před brankovištěm ve třetí minutě otevřel skóre, ale jinak měla Mladá Boleslav první třetinu pevně pod kontrolou. Kadlec přesně trefenou ránou v osmé minutě srovnal, za 23 vteřin už domácí vedli díky Curneymu a stejně produktivní pasáž Boleslav ukázala ve 13. minutě, kdy se prosadil Pavel Bouška do odkryté brány a za 43 vteřin i Křenek z dálky.

Curney s Pavlem Bouškou se do konce druhé třetiny stihli prosadit ještě dvakrát a boleslavský náskok 6:1 už jen zmírnil těsně před pauzou Králík.

Druhá třetina odstartovala tyčí Křenka, pak utekl pro gól další navrátilec Kroupa (6:3), ale Salát po přihrávce křížem (7:3) a Jelínek nalézající skulinku pod rukou Weissgärbera (8:3) zvýraznili boleslavské vedení.

Těsně před polovinou zápasu se zapsal do statistik i třetí navrátilec Kroupa, přihrávající na gól Gregorovi (8:4).

Boleslav si znovu vzala střelecké slovo až na začítku třetí třetiny, kdy v přesilovce Curney dělovkou završil hattrick a posunul stav na 9:4. Ten platil do času 42:11, než se připomněl i vinohradský střelec Bína.

Domácí měli převahu, ale chvílemi spíš jen platonickou, což vycítili i diváci, když začali skandovat: "My chceme gól!" Za chvíli je vyslyšel kapitán Jelínek, který trefil gól na 10:5. V předposlední minutě ještě završil vítězství jedenáctým gólem Salát

Mladá Boleslav po povinné výhře zůstává na prvním místě Tipsport Superligu, kterou nyní na tři týdny přeruší reprezentační přestávka. Boleslavský tým znovu nastoupí až v pondělí 15. února na hřišti FbŠ Bohemians. Utkání bude vysílat ČT sport.