Před play-off deset gólů! Boleslav porazila Ostravu

28. února 2016, Redakce

Mladá Boleslav se v posledním utkání před play-off naladila na vítěznou vlnu. Tým Technology v závěrečném zápase základní části Tipsport Superligy porazil FBC ČPP Bystroň Group Ostava 10:3 a teď už bude chystat na čtvrtfinálovou sérii, která začne v Mladé Boleslavi o nadcházejícím víkendu 5. a 6. března. Soupeřem bude Hu-Fa Panthers Otrokovice.

22.kolo, neděle 28. února 2016
10:3
(3:2, 2:1, 5:0)

Koráb - Křenek, Jelínek, Kadlec, Kološ, Krzyžanek, Novák - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Novotný, Gwuźdź (50. Pluhař).

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja - Komačka, Svačinka, Plíhal, Zbořil - Hrabal, Pastor, Trulík - Šimíček, Eichner, Smeták.

Branky a nahrávky: 1. Tom. Chroust (Curney), 2. Curney (Natov), 16. Curney z trestného střílení, 32. Gwuźdź (Novotný), 37. J. Bouška (Fojta), 42. Gwuźdź (Jelínek), 49. Tom. Chroust (Curney), 55. J. Bouška (Kološ), 56. Tom. Chroust (Natov), 58. Tad. Chroust (J. Bouška) - 8. Smeták (Eichner), 14. Smeták (Eichner), 31. Smeták (Plíhal). Rozhodčí: M. Bezucha, D. Bezucha. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 564. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Přestože už zápas nemohl nic změnit na postavení obou týmů v tabulce (Mladá Boleslav v základní části obsadila druhé místo, Ostrava deváté), fanoušci zaplnili Městskou sportovní halu. Na generálku před play-off jich přišlo 564!

A diváci museli být hodně včasní, pokud chtěli vidět všechny góly. Ten první totiž Boleslav vstřelila už po devíti vteřinách. Tomáš Chroust si rychle seběhl z pravého rohu před bránu a nadvakrát překonal Laju.

Elitní boleslavská formace se prosadila i při svém druhém střídání ve druhé minutě. Curney k asistenci na Chroustově gólu přidal zásah a zahájil povedený večer.

Na druhé straně se dařilo ostravskému Smetákovi - v osmé minutě poprvé překonal boleslavského Korába, který dostal v brance příležitost před Rytychem, a ve 14. minutě dokonce srovnal na 2:2.

Díky Curneymu ale Boleslav vyhrála první třetinu 3:2. Natova totiž v 16. minutě fauloval Eichner a nařízené trestné střílení Curney chladnokrevně proměnil.

I Ostrava měla svého střelce - Smeták po polovině zápasu ze standardní situace završil hattrick, ale vyrovnaný stav 3:3 platil jen 43 vteřin. Pak na středu hřiště využil volný prostor Gwuźdź a vrátil Boleslavi vedení i klid do hry.

Domácí od té chvíle zase měli stabilní nápor, který využil Jiří Bouška ve 37. minutě ke gólu na 5:3.

Třetí třetina začala šestým gólem Gwuźdźe, který zblízka dorážel krátce po skončení boleslavské přesilovky. Zdálo se, že hosté už fyzicky příliš nemohli a ve 49. minutě zvyšoval Tomáš Chroust svým druhým gólem v utkání na 7:3.

Na dvougólovou osobní metu se v 55. minutě dostal i Jiří Bouška, který bleskově dorážel pod horní tyč po střele Kološe.

Na to odpověděl o minutu později Tomáš Chroust završeným hattrickem (9:3) a bez zásahu nechtěl zůstat ani jeho bratr Tadeáš (10:3) zakončující rychlý brejk.

Mladá Boleslav zvítězila 10:3 a dobře se naladila na play-off. Čtvrtfinálovou sérii proti Otrkovicím zahájí v domácím prostředí v sobotu 5. března (začátek ve 20.00 hodin), o den později se bude hrát od 18.00 hodin.