Premiéra v nových dresech na Umea Scandic Cupu: prohra s Dalenem

3. září 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav zahájil mezinárodní turnaj Umea Scandic Cup ve Švédsku prohrou 1:5 s IBK Dalen. Domácí rozhodli o vítězství třemi góly v poslední desetiminutovce. Proti pořádajícímu klubu, účastníkovi švédské superligy, zažily světovou premiéru nové mladoboleslavské dresy pro sezonu 2015/2016.

čtvrtek 3. září 2015
5:1
(1:0, 1:1, 3:0)

IBK Dalen

Parsjö Tegnér - Harnesk, Ljunggren, Lindberg, Suchánek, Nystedt, Sjöström - Tokoš, Svahn, Andersson - Eriksson, Kronberg, Bodén - Johansson, Berglund, Turula.

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kološ, Kadlec - Salát, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust - J. Bouška, Fojta, Ekl.

Branky a nahrávky: 2. Eriksson (Bodén), 40. Suchánek (Lindberg), 50. Lindberg (Tegnér), 56. Turula (Nystedt), 60. Eriksson - 30. Salát (Natov). Vyloučení: 1:1, navíc Krzyžanek (Boleslav) 5 minut z hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

V zápase se švédskými vicemistry z let 2012 a 2013 Mladá Boleslav nasadila aktuálně nejsilnější možnou sestavu, i včetně Jana Jelínka, který z pracovních důvodů přiletěl do Švédska až ve čtvrtek.

V UDOMiNATE areně, své domovské hale, Dalen zahájil zápas velmi aktivně a brzy získal vedení. Bodén ve druhé minutě rozehrál standardní situaci na střed na Erikssona, který zblízka prostřelil Rytycha.

Před boleslavským brankářem bylo hodně rušno i mezi 13. a 18. minutou, Krzyžankovo pětiminutové vyloučení však hosté přečkali, Suchánek pouze v jeho polovině trefil horní tyč.

Zatímco první třetina příliš vyložených boleslavských střeleckých příležitostí nepřinesla, ve druhé jich byla celá řada v krátkém sledu. Nejdřív ve 24. minutě Natov při přečíslení netrefil prázdnou bránu po přihrávce Saláta, pak z podobného místa mířil vedle i Tadeáš Chroust. Prakticky z brejku měl tutovku domácí Eriksson, ale před Rytychem přestřelil.

V polovině zápasu Mladá Boleslav srovnala. Natov využil chyby v rozehrávce Dalenu, na půlce získal míček, přihrál před odkrytou bránu Salátovi a ten ho lehce nadzvedl nad brankáře.

Právě asistent Natov mohl ve 36. minutě překlopit vedení na mladoboleslavskou stranu, z úhlu běžel sám na gólmana, překonal ho, ale pod tělem Tegnéra míček nedoskákal až do brány.

Když už se zdálo, že po druhé třetině bude stav vyrovnaný, využil střeleckou pozici zleva Suchánek a překonal Rytycha střelou na zadní tyč.

Body ze vstupního zápasu na turnaji se Boleslavským definitivně vzdálily v posledních deseti minutách. Nejdřív z brejku Lindberg zvýšil na 3:1 a v 56. minutě Turula pojistil náskok Dalenu čtvrtým gólem.

Když to situace dovolovala, Mladá Boleslav od té chvíle zkoušela hru v šesti bez gólmana, měla nápor, ale Dalen už pouze uzavřel skóre na 5:1 zásluhou Erikssona skórujícího z dálky do odkryté brány.

Druhý zápas odehraje Mladá Boleslav v pátek od 21 hodin proti Granlu, dalšímu účastníkovi švédské superligy.