Rekordní Boleslav! V základní části uhrála 63 bodů

5. března, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav zakončil základní část Tipsport Superligy rekordním zápisem. Spartu doma porazil 6:3 a celkově získal 63 bodů, což se ještě nikomu v historii nejvyšší soutěže nepovedlo. Za týden začíná play-off, vítězové základní části zahájí čtvrtfinále dvěma domácími zápasy (v sobotu od 19.00, v neděli od 20.15).

22.kolo, neděle 5. března
6:3
(1:0, 3:1, 2:2)

Rytych - Kološ, Krzyžanek, Novák, Křenek - Krajcigr, Curney, Gwuźdź - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

ACEMA Sparta Praha

Kotouček - Ježek, Kadoch, Ujhelyi, Zouzal, Vrána, Košir, M. Bína, Marvánek, Zeman, Rebro, Jaroš, Svatoš, Veselý, Kareš, Krejča, Kalaš, Pruner, Špalek.

Branky a nahrávky: 3. Tad. Chroust (Kološ), 22. Tad. Chroust (J. Bouška), 31. Krajcigr, 39. Tad. Chroust (Krzyžanek), 52. Tom. Chroust (Gruber), 60. Krajcigr (Gruber) - 34. Rebro (Jaroš), 45. Kareš (Marvánek), 46. M. Bína (Pruner). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 418.

Mladá Boleslav svým sezonním výkonem překonala Chodov, který v minulém ročníku uhrál 60 bodů.

Tým Technology nasbíral ještě o tři více. Ve 22 zápasech ztratil pouhé tři body, shodou okolností vždy v zápasech s Bohemians (prohra v prodloužení a výhra na nájezdy).

V závěrečném zápase základní části Boleslav střelecky táhla převážně bratrská dvojice Chroustů - Tadeáš za dvě třetiny stihl hattrick, v poslední dvacetiminutovce na něj jednou navázal i bratr Tomáš.

Ve 20 hodin čeká Mladou Boleslav výběr soupeře pro čtvrtfinále. Sledujte klubový web.