Rychlý postup! Muži v černém ve čtvrtfinále nezaváhali

19. března, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav se raduje z postupu do semifinále play-off Tipsport Superligy. Muži v černém ve čtvrtfinálové sérii s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava neztratili ani zápas, ten čtvrtý v neděli vyhráli v Ostravě 14:2 a celou sérii tedy 4:0.

neděle 19. března
2:14
(1:5, 0:4, 1:5)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Klobučník (15. Laja) - Zbořil, Šebesta, Hromádka, Kubíček, Lipový - Chvastek, Eichner, Hrabal - Smeták, Klimscha, Sládek - Šimíček, Trulík, Klečka.

Rytych - Krzyžanek, Novák, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Gruber - Bína, Novotný, Tad. Chroust - Pluhař, J. Bouška.

Branky a nahrávky: 5. Eichner, 41. Hrabal (Šebesta) - 2. Tad. Chroust (Novotný), 8. Curney (Natov), 14. Gruber (Fojta), 14. Tad. Chroust (Bína), 18. Tad. Chroust (Novotný), 24. Novák (Novotný), 32. Tom. Chroust (Gruber), 33. Novotný, 40. Tom. Chroust (Novotný), 41. Tad. Chroust (J. Bouška), 43. Curney (Natov), 45. Pluhař (Novák), 53. Curney (Natov), 54. Pluhař (Gwuźdź). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:3, navíc Trulík (Ostrava) ČK za hrubost. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 185. Konečný stav série: 0:4.

Mladá Boleslav nebude chybět mezi čtyřmi nejlepšími týmy florbalové ligy popáté v řadě. Úspěšná čtvrtfinálová série začala na jaře 2013 postupem přes Otrokovice. V dalších letech Boleslavští vyřadili Bohemians, Spartu, znovu Otrokovice a nyní Ostravu.

Po vydřeném sobotním vítězství 5:4, které trefil kapitán Novotný 13 vteřin před koncem základního času (o utkání čtěte více zde), měli hosté o den později zápas jasně pod kontrolou. Byli nesmírně produktivní. Tadeáš Chroust stihl za první třetinu hattrick, z dalších útočných formací se prosadili Curney a Gruber. 5:1 po 20 minutách.

A Boleslav přikládala dál. Rodinnou střeleckou štafetu převzal dvougólový Tomáš Chroust, Laju pěknou trefou překonal Novák a později i Novotný.

Před třetí třetinou hosté vedli 9:1 a ani je moc nemuselo trápit, že zkraje poslední části hry Hrabal využil přesilovku. Hned za 14 vteřin totiž Tadeáš Chroust přidal svůj čtvrtý gól v zápase (10:2), brzy poté Curney přesilovkovou trefou zvyšoval už na 11:2 a po souhře s Novákem se prosadil též Pluhař.

Utkání nedohrál domácí Trulík, za hrubost proti Natovovi dostal červenou kartu, a protože na trestné lavici už tou dobou seděl Šimíček, hosté hráli přesilovku 5 na 3 - tu proměnil Curney. V pokračující početní výhodě mířil přesně Pluhař, což byla tečka. 14:2. Hotovo. Čtvrtá výhra. Čtvrtfinálová série končí, Boleslav postupuje.

Termín začátku semifinále není stanoven, bude se odvíjet od konce zbývajících čtvrtfinálových sérií. Jisté nyní je, že semifinále nezačne dřív než o víkendu 25. a 26. března.