Semifinále začalo! Boleslav má první výhru

29. března, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav vede v semifinálové sérii play-off Tipsport Superligy 1:0. V první bitvě Muži v černém porazili Tatran Střešovice 6:4. Domácí vedli už 5:0, ale Pražané se ve druhé třetině dotáhli až na 5:4. Boleslav přesto výhru uhájila. Série pokračuje v Městské sporotvní hale v Mladé Boleslavi druhým zápasem v sobotu od 19 hodin.

středa 29. března
6:4
(4:0, 1:4, 1:0)

Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Kološ, Gwuźdź, Novák, Jelínek - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Tatran Střešovice

Kafka - Tlapák, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Jankulár, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Ullmann, Brautferger.

Branky a nahrávky: 6. Krajcigr (Curney), 8. Gwuźdź (Pluhař), 19. Jelínek (Tad. Chroust), 19. Novák (Novotný), 21. Curney (Krajcigr), 52. Gruber (Novotný) - 22. Slavík (Heřmanský), 26. Ullmann (Meliš), 28. Ullmann (Vítovec), 38. Ullmann (Kolísko). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 375.

Dominance v první třetině vynesla Mladé Boleslavi vedení 4:0, ale náskok to byl pomíjivý. A to navzdory Curneyho trefě zkraje druhé části hry na 5:0.

Když totiž Tatran přišel na to, že florbalově příliš konkurovat nemůže, nasadil jiné zbraně - maximální důraz v osobních soubojích, rychlý přístup, někdy až přehnanou agresivitu.

Své o tom ví třeba boleslavský brankář Bauer, hrdina zápasu a často atakovaný muž v domácím brankovišti.

Jako první ho překonal ve 22. minutě produktivní střešovický útočník Slavík a nastartoval tím silný vzdor Tatranu.

Vedl ho hlavně Ullmann. Nejprve ve 26. minutě ze vzduchu doklepával do sítě, o střídání později se vytočil na střed ke gólové trefě a hattrick dovršil v 38. minutě, když do brány prošla jeho střela, zatímco Komárek srazil v brankovišti gólmana Bauera, který nemohl zasáhnout. Přinejmenším šlo o výrazně diskutabilní moment.

Tatran tak náhle ztrácel jen 4:5 a Boleslav musela ještě hodně bojovat, aby první semifinále dotáhla k vítězství.

Domácí hodně uklidnil Gruberův gól na 6:4 v 52. minutě, před nímž důležitou práci odvedl kapitán Novotný.

Skóre už zůstalo beze změny, byť Tatran dlouho zkoušel hru v šesti bez brankáře.

Zápas skončil zbytečným a nebezpečným krosčekem Ullmanna v rohu u mantinelu na Jelínka, příčemž rozhodčí skandálně přešli zákrok bez potrestání.

Mladá Boleslav vede v sérii 1:0. Druhý boj ji čeká v sobotu v Městské sportovní hale od 19 hodin.