Sen o pohárovém hattricku žije! Boleslav je v semifinále

8. prosince 2015, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav, vítěz Poháru České pojišťovny 2013 a 2014, může dál snít o hattricku. Ve čtvrtfinále probíhajícího ročníku vyřadil FbŠ Bohemians, na pražské Děkance vyhrál 7:5. Na pěti boleslavských gólech měl podíl Jiří Curney (3+2). V lednovém domácím semifinále narazí na vítěze středečního čtvrtfinále Tatran Omlux Střešovice - FAT PIPE Florbal Chodov.

úterý 8. prosince 2015
5:7
(1:4, 3:1, 1:2)

FbŠ Bohemians

Ponomarev - Tůma, Čihák, Kisugite, Kuncman - Mandík, Bagin, Šárka - D. Šimek, Kindl, M. Šimek.

Rytych - Kadlec, Jelínek, Novák, Kološ, Křenek, Gwuźdź (28. Bína) - Curney, Notovný, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Tad. Chroust - J. Bouška, Pluhař, Salát.

Branky a nahrávky: 9. Šárka (Bagin), 23. Bagin (Šárka), 24. M. Šimek, 33. Bagin (Kisugite), 59. Šárka (Kisugite) - 1. Curney (Novotný), 7. Novotný (Curney), 11. Kadlec (Curney), 14. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 21. Curney, 53. Curney, 58. Natov. Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105.

Mladá Boleslav odjížděla na Děkanku s přirozeným respektem - na hřišti Bohemians prohrála před rokem v lize i v létě v přípravě. Zelenobílí navíc v poslední době trápí favority, naposledy v neděli uloupili bod v Brně.

Na zúženém hřišti se ale hostům úvod povedl, zářila hlavně první formace. Hned při úvodním střídání Novotný seběhl z rohu před bránu a Curney mohl jásat po gólu do odkryté brány. V sedmé minutě si oba prohodili role - Curney posunul míček doprava a boleslavský kapitán se trefil na zadní tyč.

V deváté minutě sice domácí Šárka díky důrazu před bránou snížil, ale do pauzy ještě Curney připravil gólovou pozici pro Kadlece (1:3) a před čtvrtým boleslavským gólem kouzlil kličkami Tomáš Chroust, z čehož těžil jeho skórující bratr Tadeáš.

Lepší nemohl být ani vstup do druhé třetiny, hned po 20 vteřinách byl Natov faulován před prázdnou bránou a nařízené trestné střílení s lehkostí proměnil Curney.

Až potom začalo být hůř: proti Martinu Šimkovi ještě Rytych stihl skvěle zasáhnout rukou, ale pak ho postupně překonal Bagin střelou do růžku, Martin Šimek se v opakované šanci prosadil zleva a těsně před vypršením trestu Tadeáše Chrousta proměnil přesilovku svým druhým gólem Bagin. Bohemians se dotáhli na 4:5 a bylo zaděláno na drama.

Čtvrtfinálový zápas gradoval ve třetí třetině. V 53. minutě domácí brankář Ponomarev mimo brankoviště skluzem srazil Curneyho, který se postavil k druhému trestnému střílení v utkání a tentokrát ho proměnil přízemním bekhendem. Svou zápasovou bilanci vylepšil už na 3+2.

Domácí vrhli všechny síly do útoku, zkoušeli i hru v šesti, ale v 58. minutě Natov trefil prázdnou bránu a pojistil vedení na 7:4. Závěr ještě zdramatizoval úspěšnou dorážkou zblízka Šárka, ale víc už Bohemians nestihli.

Dvojnásobní obhájci Poháru České pojišťovny po výhře 7:5 postoupili do semifinále a mohou snít o hattricku.