Skalp mistrů! Oslavenec Curney trefil výhru v čase 59:54

5. října 2016, Redakce

Souboj medailistů z poslední sezony vyzněl pro Mladou Boleslav. Tým Technology vyhrál na hřišti pražského Chodova 6:5 a v neúplné tabulce Tipsport Superligy je třetí s kompletními devíti body ze tří zápasů. O výhře rozhodl oslavenec Jiří Curney. V den svých 27. narozenin nastřílel hattrick, přičemž rozdílový gól vstřelil šest vteřin před koncem.

3.kolo, středa 5. října 2016
5:6
(1:2, 0:2, 4:2)

FAT PIPE Florbal Chodov

Mück - Sýkora, Pražan, Běloch, Procházka, Kotlas, Bouša - Dóža, Koutný, Tyl - T. Vávra, Kašovský, Chmelíček - Maxa, Strachota, Pražák.

Bauer - Křenek, Krzyžanek, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 12. Maxa (Pražák), 46. Maxa (Pražák), 47. Dóža (Sýkora), 48. Sýkora (Dóža), 51. Pražák (Strachota) - 10. Krajcigr (Natov), 17. Tom. Chroust (Krzyžanek), 27. Curney (Natov), 37. Natov (Curney), 53. Curney (Kološ), 60. Curney (Natov). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 171.

První zahřívací kolo u nováčka ligy v Kladně, pak výjezdní zápas v Jičíně proti Pardubicím a ve třetím kole šlágr u mistrů na Chodově.

Boleslav si na cestu do pražského Jižního Města musela počkat, protože z původního termínu byl zápas přeložen kvůli účasti Chodova na Poháru mistrů.

Hosté se mimo jiné museli obejít bez zdravotně indisponovaného obránce Jelínka a v utkání trenéři točili dvě obranné dvojice a tři útoky.

V opatrnějším úvodu Chodov dvakrát během chvíle rozehrával dvě nebezpečné standardky zblízka, ale jinak zápas nabíral obrátky postupně.

Na úvodní Kracigrův gól z dorážky v 10. minutě zareagoval za 81 vteřin Maxa, který měl odkrytou bránu po chybné rozehrávce boleslavského brankáře Bauera.

Jinak ale Boleslav měla zápas pod kontrolou: Tomáš Chroust na konci 17. minuty po rychlé nahrávce zpoza brány vrátil hostům vedení, které ve druhé třetině navýšili Curney kulišárnou po oběhnutí brány a Natov krásnou trefou v přesilovce.

Náskok 4:1 se však ukázal jako pomíjivý, protože na začátku třetí třetiny o něj Boleslav přišla za dvě minuty a 31 vteřin. Svůj druhý gól dal Maxa, pak si našel vhodnou pozici Dóža a záhy nahrál na vyrovnávací branku Sýkorovi.

To probudilo necelé dvě stovky diváků, kteří chvilkovitě buráceli a v 51. minutě slavili vedení 5:4 po dokončení obratu Pražákem.

Ale nakonec odcházeli opaření: Curney, který v den zápasu slavil 27. narozeniny, nejdřív srovnal a smrtící ránu na 6:5 zasadil Chodovu v čase 59:54. Slastný hattrick. Slastné narozeniny.