Šlágr rozhodla třetí třetina. Boleslav poprvé v sezoně prohrála

31. října 2015, Redakce

Tipsport Superliga má za sebou reprízu jarního Superfinále florbalu. Technology Florbal Mladá Boleslav v 8. kole podlehl Tatranu Střešovice 3:6, rozhodla třetí třetina, ve které hosté otočili skóre z 2:3 na 6:3. Utkání v Městské sportovní hale sledovala vynikající návštěva - 620 fanoušků.

8.kolo, sobota 31. října 2015
3:6
(1:1, 1:1, 1:4)

Rytych - Krzyžanek, Gwuźdź, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - Bouška, Bína (21. Mátl), Natov - Salát, Pluhař, Renčín.

Tatran Omlux Střešovice

Kafka - Mühlfait, Němeček, Vítovec, Heřmanský, Fořt, Jan Kolísko - Řehoř, Beneš, Kubovič - Vávra, Fridrich, Jiří Kolísko - Svoboda, Fořt, Gruber.

Branky a nahrávky: 14. Krzyžanek (Curney), 32. Pluhař (Renčín), 42. Salát (Novák) - 19. Fridrich (Vítovec), 29. Jiří Kolísko (Vávra), 46. Řehoř, 46. Jiří Kolísko (Němeček), 56. Jiří Kolísko (Vávra), 57. Vávra (Fridrich). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 620.

Mladoboleslavskému trenérovi před utkáním zkomplikovaly situaci absence, kromě dlouhodobě chybějících si obnovil zranění produktivní útočník Fojta a v první formaci chyběl kapitán Jelínek.

Tribuna Městské sportovní haly se začala plnit desítky minut před utkáním, takže při startu zápasu bylo hlediště maximálně zaplněné.

Namlsaní diváci viděli opatrnější úvod, ale o to dramatičtější průběh, jakmile začaly padát góly. Na ten první se čekalo do 14. minuty, než napřáhl Krzyžanek z dálky a znovu ukázal, že v posledních týdnech prochází produktivním obdobím.

Vzápětí mohl na druhé straně vyrovnat Vávra, který byl sám před Rytychem, naopak Kafku mohl vystrašit Renčín, když se k němu dostal míček do dobré pozice přes Pluhaře a Křenka.

Před zraky svého hokejového skorojmenovce Davida Ritticha z BK Mladá Boleslav, který také dorazil na zápas, držel florbalový David Rytych čisté konto do 19. minuty. Pak ho z dálky překonal spoluhráč z reprezentačních časů Fridrich - 1:1.

V úvodu druhé třetiny měli domácí sérii šancí, z dálky střílel Křenek, pak po pohotové přihrávce Mátla střílel Natov těsně vedle vzdálenější tyče. Ale vedení si vzal Tatran - ve 29. minutě byl Jiří Kolísko pohotový před Rytychem.

Zdálo se, že po druhém inkasovaném gólu je Boleslav trochu v útlumu, ale i tak dokázala rychle srovnat - před bránou dorážel do odkryté sítě Pluhař. V závěru třetiny zvládli domácí i hru ve čtyřech při trestu Natova.

Mladá Boleslav si 83 vteřin po začátku třetí části vzala vedení, když Kafku propálil Salát, ale Tatran měl tvrdou odpověď - ve 46. minutě v rozmezí 16 vteřin Řehoř a Jiří Kolísko převrátili skóre na 4:3 pro Střešovice.

Domácí pak tlačili, jenže góly dával Tatran - na dvě trefy mu tentokrát stačilo mezi 56. a 57. minutou jen 39 vteřin, když Jiří Kolísko a Vávra navýšili na 6:3.

Kouč Pazdera reagoval oddechovým časem a hrou v šesti, ale Kafka byl v bráně perfektní a drama už nepřipustil.

Mladá Boleslav poprvé v superligové sezoně vyšla naprázdno, teď následuje reprezentační přestávka.