Sobota na Vinohradech: povinné boleslavské vítězství

26. září 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav v sobotu zapsal do tabulky očekávané tři body. Ve 2. kole Tipsport Superligy vyhrál v Praze nad Sokolem Královské Vinohrady 9:6. Po polovině zasáhl do utkání také útočník Jakub Bína, v 17 letech poprvé nastoupil v nejvyšší mužské soutěži.

2.kolo, sobota 26. září 2015
6:9
(1:5, 3:2, 2:2)

TJ Sokol Královské Vinohrady

Weissgärber - O. Stuchlík, Š. Raiter, D. Záň, Rossi, Zezulka, Houra - Gregor, Z. Stuchlík, M. Bína - Zavadil, Skřivánek, M. Reiter - Králík, Hanák, J. Záň.

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Křenek, Kadlec, Gwuźdź - Salát (35. J. Bína), Curney, Natov - Bouška, Fojta, Ekl - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 4. M. Bína (Gregor), 23. Z. Stuchlík (M. Bína), 25. M. Bína (O. Stuchlík), 35. Gregor, 47. M. Bína - 5. Pluhař, 7. Jelínek (Krzyžanek), 9. Bouška (Ekl), 10. Jelínek, 17. Natov (Curney), 26. Ekl (Bouška), 33. Curney (Natov), 47. Curney, 55. Fojta (Curney. Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 151.

Dobrou zprávou před Pohárem mistrů, který v Mladé Boleslavi začíná už 2. října, je návrat obránce Radima Křenka a útočníka Jiřího Boušky.

Jaký obraz hry bude mít první třetina, bylo jasné po pár střídáních. Mladá Boleslav se držela převážně na míčku, leč Vinohrady z prvního zakončení otevřely skóre - Milan Bína ve čtvrté minutě ukázal, že nevévodí kanadskému bodování soutěže náhodou.

Hosté neznejistěli a rychle během první třetiny otočili skóre na 5:1 - za zmínku stojí například Bouškova akrobacie při třetím gólu v deváté minutě.

Také vstup do druhé třetiny byl v podání modro-černých chladnější, čehož domácí dvakrát využili, Bína vždy ve spolupráci s bratry Stuchlíkovými snížili na 3:5.

Po Bouškově napadání a Eklově pohotové trefě pod horní tyč Mladá Boleslav zvýšila na 6:3, pak reprezentační spolupráce vyšla Curneymu s Natovem (7:3), ale domácí Gregor ve druhé třetině ještě stihl snížit.

Do třetí třetiny Mladá Boleslav nastoupila v obměněném složení formací a její hra měla vyšší tempo, Kadlec dvakrát v dobrých pozicích přestřelil.

Souvislý tlak vyvrcholil nařízeným trestným střílením, které typickým způsobem proměnil Curney (8:4).

Na druhé straně byl nezastavitelný Milan Bína a po chybě v boleslavské rozehrávce lehce završil hattrick.

I domácí jeli nájezd - kdo jiný než Milan Bína - sice ho neproměnil, ale čtvrtý gól a pátý bod v utkání zaznamenal umístěnou střelou v následné přesilovce.

K početní výhodě se dostali také hosté a Fojta pět minut před koncem uzavřel stav na 9:6.

Už na sváteční pondělí 28. září pokračuje Tipsport Superliga třetím kolem, Mladá Boleslav v domácí Městské sportovní hale nastoupí v 19 hodin proti FbŠ Bohemians. Zápas bude generálkou před Pohárem mistrů.