Souboj superfinalistů jasně pro Boleslav! Vyhrála 7:1

8. ledna 2016, Redakce

Souboj posledních superfinalistů vyzněl jednoznačně pro Mladou Boleslav. Tým Technology vyhrál v 16. kole Tipsport Superligy na hřišti Tatranu Střešovice 7:1. Už v neděli pokračuje soutěž dalším kole, boleslavský tým v Městské sportovní hale v 15 hodin nastoupí proti Pardubicím.

16.kolo, pátek 8. ledna 2016
1:7
(0:3, 0:2, 1:2)

Tatran Střešovice

Kafka - Heřmanský, Němeček, Vítovec, Fořt, Nenonen, Jan Kolísko - Beneš, Kubovič, Brautferger - Vávra, Deutsch, Meliš - Řehoř, Svoboda, Jiří Kolísko.

Rytych - Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Kadlec, Novák - J. Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta (30. Bína), Tad. Chroust - Salát, Pluhař, P. Bouška (50. Gwuźdź).

Branky a nahrávky: 56. Němeček (Heřmanský) - 3. Jelínek (J. Bouška), 6. Fojta (Tad. Chroust), 7. Bouška (Curney), 21. Křenek (J. Bouška), 29. Fojta (Kološ), 59. Curney (J. Bouška), 60. Curney (Natov). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210.

Hosté nastupovali do zápasu ve Střešovicích obezřetně, Tatran je v této sezoně jediným českým týmem, který dokázal Mladou Boleslav porazit - jak v Tipsport Superlize, tak v osmifinálové skupině Poháru České pojišťovny.

Boleslavský trenér Pazdera nasadil totožnou sestavu, která v úterý vybojovala postup do pohárového finále. A úspěšně začal i zápas proti Tatranu.

Na začátku třetí minuty se Jelínek trefil na přední tyč (0:1). Za tři minuty Tadeáš Chroust při zdánlivě ztracené akci ještě jednou získal míček, posunul ho doprava k Fojtovi, který vyvěsil míček pod horní tyčku (0:2). Produktivní úvod dovršil v sedmé minutě Jiří Bouška trefou z otočky (0:3).

Boleslavi navíc skvěle vyšel i vstup do druhé třetiny, když po jejích 39 vteřinách Křenek natáhl ke gólu na 4:0. Před polovinou zápasu Fojta přidal pátou branku (a svou druhou), jenže těsně po gólové situaci špatně došlápl a musel odstoupit ze hry. Ve druhém útoku ho nahradil junior Bína.

Vedení 5:0 vydrželo hostům do 56. minuty, kdy si boleslavský brankář Rytych po sérii solidních zákroků v předchozím průběhu vybral slabší chvilku a propadla mu do brány lehká Němečkova střela zleva.

Tatran na chvilku ožil, ale v předposlední a poslední minutě ho dvakrát zchladil Curney.

Mladá Boleslav vyhrála 7:1, uspěla ve Střešovicích poprvé od 10. února 2013 (tehdy 8:7) a povedený vstup do roku 2016 bude chtít potvrdit v domácím prostředí už v neděli. Zápas proti Pardubicím začíná v Městské sportovní hale v 15 hodin.