Sparta se držela jen třetinu, Boleslav nastřílela deset gólů

28. listopadu 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav ozdobil 12. kolo Tipsport Superligy deseti góly. Sparta se v Městské sportovní hale držela jen první třetinu, po které ztrácela 2:3. Ve zbývajícím čase střelecky zářili jen domácí, nakonec vyhráli 10:2. Minimálně do úterý se boleslavský tým posunul do čela soutěže.

12.kolo, sobota 28. listopadu 2015
10:2
(3:2, 2:0, 5:0)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Gwuźdź, Křenek, Novák - Fojta (56. Bína), Curney, Natov - Tom. Chroust, Novotný, Tad. Chroust - Bouška, Pluhař, Salát.

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Rebro, Kadoch, Marvánek, Koščo, Rodina, Kalaš - Vrána, Pruner, Časar - Špalek, Svatoš, Krejča - Zouzal, Šnajdr, Ujhelyi.

Branky a nahrávky: 12. Salát (Novák), 16. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 19. Bouška (Pluhař), 24. Novotný (Tom. Chroust), 29. Fojta (Curney), 42. Tom. Chroust (Novotný), 43. Natov (Curney), 51. Novotný (Tad. Chroust), 55. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 57. Natov - 11. Zouzal (Ujhelyi), 16. Časar (Vrána). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 405.

I s útočníkem Fojtou, který kvůli zdravotním problémům chyběl v boleslavské sestavě od 5. kola, šel tým Technology do domácího zápasu proti Spartě.

Pražané přesně před měsícem v hale na Podvinném Mlýně obrali Boleslav o bod, ale tentokrát si favorit zápas pohlídal a měl ho zcela pod kontrolou.

Hosté kousali jen v první třetině, jejíž skóre otevřel střelou z pravé strany sparťan Zouzal, ale hned za minutu Salát ze středu srovnal a z podobného prostoru Tadeáš Chroust převrátil skóre, což náležitě oslavil - 2:1.

Sparta měla ještě jednu odpověď - její slovinský tahoun Časar vyrovnal na 2:2, ale to bylo od Sparty vše.

V 19. minutě vrátil Boleslavi vedení Bouška, který stál na konci rychlé souhry celého útoku a od té doby už Středočeši jen navyšovali skóre.

Na přelomu první a druhé třetiny ještě přežili oslabení, dokonce v něm měl dobrou příležitost Curney, a krátce po návratu do pěti kapitán Novotný potrestal nedůslednost sparťanské defenzivy před vlastní bránou.

Před polovinou zápasu Fojta oslavil návrat do boleslavské sestavy přesnou trefou z pravého křídla do růžku a na třetí třetinu si domácí nechali pětigólovou nálož.

V gólovou přehlídku proměnili zbývající čas Tomáš Chroust, podruhé v utkání Novotný s Tadeášem Chroustem a dvakrát Natov.

Mladá Boleslav vyhrála spolehlivě 10:2 a minimálně do úterního večera, kdy se dohrává zápas Chodov - Tatran Střešovice, se posunula do čela Tipsport Superligy.