Splněná povinnost: Boleslav zakončila rok jasnou výhrou

20. prosince 2015, Redakce

Na závěr roku 2015 zapsala Mladá Boleslav do tabulky Tipsport Superligy povinné tři body. Tým trenéra Jana Pazdery vyhrál v Litvínově na hřišti nováčka soutěže 12:2 a posunul se do čela ligy o skóre před pražský Chodov. Premiérové góly v nejvyšší soutěži si připsali Daniel Štěrba a Dominik Emlar. Zápasový program se znovu rozjede až 5. ledna.

15.kolo, neděle 20. prosince 2015
2:12
(0:2, 1:3, 1:7)

SK Bivoj Litvínov

Hruška – Werner, Kašpárek, Kropáček, Běhavý, Chládek, Rybář, Hocelík, Hulič, Hertl, Hruška, Černý, Procházka, Skalitz, Pecháček, Skuhrovec.

Koráb – Jelínek, Kadlec, Kološ, Štěrba, Křenek, Novák – Salát, Curney, Natov – Tom. Chroust, Fojta, Tad. Chroust – J. Bouška, Pluhař, Kopecký (21. Bína, 41. Emlar).

Branky a nahrávky: 32. Hertl (Hulič), 41. Hertl (Hulič) - 12. Štěrba 18. Pluhař (Křenek), 34. Curney (Natov), 36. Curney (Jelínek), 38. Salát (Curney), 43. Jelínek (Curney), 45. J. Bouška (Emlar), 47. Emlar (J. Bouška), 48. Natov (Jelínek), 50. Curney (Jelínek), 52. Natov (Jelínek), 60. Tad. Chroust (Fojta). Rozhodčí: Žďárský, Valenta. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

Proti Bivojům, kteří za 14 kol v soutěži ani jednou nevyhráli a získali jen dva body za prohry v prodloužení (s Pardubicemi a Spartou), nasadila Mladá Boleslav omlazenou sestavu.

Ve druhé obraně nastoupil Štěrba (1996), který v této sezoně převážně sbírá zkušenosti v první lize za pražské Black Angels a ve třetím útoku zažil superligovou premiéru Kopecký (1998). Mezi náhradníky byli připraveni i další junioři Hrůza, Bína a Emlar (všichni 1998).

Nováček začal bez ostychu, aktivně, ale v první třetině přesto dvakrát inkasoval. Svůj první gól v nejvyšší soutěži vstřelil Štěrba a po něm se prosadil i Pluhař.

Hosté měli výraznou herní převahu, i při vyrovnaném počtu hráčů dění na ploše spíš připomínalo boleslavskou přesilovku. Před polovinou zápasu měl solidní šanci třeba Tomáš Chroust, který zblízka trefil brankáře. Naopak Litvínov dokázal ve 32. minutě snížit díky Hertlovi, ale pak začal řádit boleslavský Curney.

Nejdřív proměnil přesilovku po spolupráci s Natovem (3:1), o střídání později těžil ze souhry s dalším reprezentantem Jelínkem (4:1) a ve 38. minutě po Curneyho střele do tyče dorážel Salát (5:1).

52 vteřin po začátku třetí třetiny Litvínovu podruhé zafungovala spolupráce H+H a Hertl po nahrávce veterána Huliče snížil na 2:5, ale pak si znovu zastříleli hosté.

Jelínek gólem (6:2) rozjel produktivní třetinu, ve které později nasbíral ještě tři asistence. Emlar při svém druhém střídání v Tipsport Superlize v kariéře nahrál na gól Bouškovi (7:2) a o chvíli později před bránou s klidem vymíchal brankáře a skóroval (8:2).

Ze zmíněných nahrávek Jelínka pak těžili dvakrát Natov a jednou Curney. V závěru pak při trestu domácího Běhavého využil přesilovku Tadeáš Chroust.

Mladá Boleslav zvítězila přesvědčivě 12:2 a užije si klidné Vánoce v čele Tipsport Superligy o skóre před Chodovem. Další zápas ji čeká až 5. ledna - v domácím semifinále Poháru České pojišťovny nastoupí právě proti Chodovu.