Stále beze ztráty. Boleslav přetlačila Pardubice

24. září, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav jako poslední tým Tipsport Superligy zůstává v základní části 2017/2018 beze ztráty bodů. V přímém souboji dvou stoprocentních týmů vyhrála Boleslav v Pardubicích 5:4.

4.kolo, neděle 24. září
4:5
(3:3, 0:2, 1:0)

Sokol Pardubice

Levínský – Oubrecht, Kunt, Petr, Janeček, Jedlička, Brychta, Kourek, Dlesk, Škeřík, Gregor, O. Pakosta, P. Pakosta, Savický, Ďopan, Němeček, Bílý, Krigovský, Černý.

Bauer – Řehoř, Krzyžanek, Kološ, Jelínek, Novák, Zakonov – Tom. Chroust, Curney, Natov – Krajcigr, Tomašík, Gruber – Bína, Pluhař, Rožnovják.

Branky a nahrávky: 7. Bílý (Brychta), 9. Kourek (Krigovský), 20. Ďopan, 42. Kourek (Ďopan) – 4. Gruber (Krajcigr), 15. Gruber (Curney), 17. Curney (Krzyžanek), 22. Krajcigr (Gruber), 32. Tom. Chroust (Curney). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 465.

Boleslavský úvod v Pardubicích působil rozpačitě, a to navzdory brzkému gólu Grubera. Pak totiž domácí nabudila vyrovnávací branka vstřelená ve vlastním oslabení.

V černých dresech hostujícího týmu nejvíc hýřil pohybem Gruber, který den před 23. narozeniny předčasně slavil povedeným výkonem. Brzy přidal svůj druhý gól, na startu druhé třetiny pak nahrával Krajcigrovi na trefu na 4:3.

Prostřední dvacetiminutovka měla v boleslavském pojetí naprosto jiné vyznění - hosté byli aktivní, měli jasnou převahu na míčku, Pardubice se do hry moc nedostávaly a ve 32. minutě Tomáš Chroust zvyšoval na 5:3.

Jenže hostům i tak scházel o něco větší klid ve finální fázi, koncovka byla spíš utrápená. Na startu třetí třetiny domácí Kourek snížil na 4:5 z pardubického pohledu a utkání dospělo až k dramatickému závěru, v němž domácí zkoušeli hru v šesti bez brankáře.

Mladá Boleslav uhájila vítězství 5:4 a po třech venkovních utkáních se zase těší zpět do Městské sportovní haly, kde na sváteční čtvrtek 28. září od 17 hodin přivítá Hu-Fa Panthers Otrokovice.