Stoprocentní bilance je pryč, ale Boleslav má ze Sparty dva body

28. října 2015, Redakce

Jen 16 vteřin chybělo Mladé Boleslavi k prodloužení stoprocentní bilance v Tipsport Superlize na sedm zápasů. Sedmička nakonec úplně šťastná nebyla, ale i tak se tým trenéra Jana Pazdery vrací ze sparťanské areny Podvinný Mlýn v roli lídra soutěže. Získal dva body za vítězství 3:2 po nájezdech.

7.kolo, středa 28. října 2015
2:3
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

ACEMA Sparta Praha

Kotouček (na nájezdy Beneš) – Ježek, Kadoch, Švejkovský, Zouzal, Hartman, Vrána, Marvánek, Zeman, Rebro, Rodina, Jaroš, Svatoš, Šnajdr, Košir, Koščo, Časar, Kalaš, Pruner.

Koráb (na nájezdy Rytych) – Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – Bouška, J. Bína, Natov – Salát, Pluhař, Gwuźdź – Renčín, Ekl.

Branky a nahrávky: 44. Svatoš (Časar), 60. Časar (Svatoš) - 11. Jelínek (Curney), 52. Natov (Kološ), rozhodující nájezd Jelínek. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 460.

Mladá Boleslav se vracela na Podvinný Mlýn s dobrými vzpomínkami. Na jaře tu stvrdila postup do semifinále play-off, v létě na stejném místě dosáhla na historický bronz na Czech Open.

Spartu mohla trochu strašit vzpomínka na play-off, protože se tehdy proti Boleslavi nedokázala střelecky prosadit téměř 160 minut.

Tehdejší gólmanský hrdina Rytych sice tentokrát zůstal na většinu zápasu jen mezi náhradníky, ale také s Korábem v zádech Boleslav dlouho držela čistý štít.

Naopak za vedení vděčila od 11. minuty Jelínkovi s Curneyem, jejichž souhra vedla k úvodnímu a na dlouhou dobu jedinému gólu. Dařilo se totiž i sparťanskému gólmanovi Kotoučkovi, který předvedl řadu solidních zákroků.

Sparta před 460 diváky poprvé představila novou posilu, Robert Košir rozšířil slovinskou kolonii Pražanů. Mnohem víc však tradičně hrozil jeho krajan Časar. I s jeho přispěním se domácí na začátku třetí třetiny dočkali vyrovnání, po Časarově přihrávce zrušil Korábovo kouzlo Svatoš.

Vzápětí při vyloučení Krzyžanka hrála Sparta přesilovku, ale z několika dobrých střeleckých pozic nedokázala překlopit skóre na svou stranu. A tak si vzala vedení zpět Mladá Boleslav. Natov se v 52. minutě trefil na ruku sparťanského brankáře.

V dramatickém závěru už hosté sahali po sedmém vítězství v řadě, ale 16 vteřin před koncem připravil Mladou Boleslav o natažení stoprocentní bilance Časar, který srovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení.

Přes nerozhodné nastavení se zápas přehoupnul až k nájezdům, před nimiž oba trenéři sáhli ke gólmanské změně: na sparťanské straně Beneš nahradil Kotoučka a na druhé Rytych Korába.

Zatímco Svatoš ani Marvánek za Spartu neuspěli, Natov s Jelínkem rozhodli nájezdy v nejrychlejším možném čase a přisoudili druhý bod na boleslavskou stranu.

Teď už se lídr Tipsport Superligy bude chystat na sobotní domácí šlágr proti Tatranu Střešovice. Hraje se v Městské sportovní hale od 19 hodin.