Stoprocentní čtvrtek: Boleslav porazila i Höllviken

11. srpna 2016, Redakce

Během prvního dnu na Czech Open 2016 Mladá Boleslav nezaváhala. Na Podvinném Mlýně porazila nováčka švédské superligy Höllviken IBF 2:1, ve 30. minutě rozhodl vítězným gólem Jiří Bouška.

čtvrtek 11. srpna 2016
1:2
(1:1, 0:1)

Höllviken IBF

R. Johansson - Rubensson, Mattsson, Sanderson, E. Johansson - M. Andresson, Nivestam, Gullberg - Moberg, Sjöstedt, Ch. Andersson

Rytych - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Kološ, Gwuźdź, Zakonov - Bína (Krajcigr), Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Gruber - J. Bouška, Novotný, Rožnovják (Tad. Chroust).

Branky a nahrávky: 12. Sanderson (Sjöstedt) - 16. Novotný (Kološ), 30. J. Bouška (Novotný). Rozhodčí: Štengl, Valenta. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 411.

Po poledním vítězství 6:2 nad švýcarským Kloten-Bülach Jets se boleslavský tým ubytoval a naobědval v Hotelu Olympik na pomezí Libně a Vysočan a odtud odpoledne vyrazil ke druhému utkání na turnaji na Podvinný Mlýn.

Trenér Pazdera udělal čtyři změny v sestavě: místo Bauera chytal Rytych, v prvním útoku Bína nahradil Krajcigra, uprostřed druhého nastoupil Fojta místo Pluhaře a Rožnovják ve třetím nahradil Tadeáše Chrousta.

Na straně Höllviken IBF zůstal český legionář Adam Štegl jen na tribuně. Nováček švédské superligy v zahajovacím utkání proti Chodovu nedal ani gól (0:3) a svůj střelecký účet na Czech Open - bohužel - otevřel proti Mladé Boleslavi.

Leč nevadilo to, protože trefa Sandersona z 12. minuty byla jediná Höllvikenu v utkání.

Mladá Boleslav musela dobývat a v 16. minutě kapitán Novotný vyrovnal pohotovou ranou z první po přihrávce přes osu hřiště od Kološe.

Do druhé poloviny vstupovala Boleslav v početní výhodě, protože rozhodčí před krátkou přestávkou trestali faul na Jelínka. Muži v černém přesilovku nevyužili, stejně tak Höllviken o chvíli později při vyloučení Tadeáše Chrousta.

Pro výsledek zápasu byla určující 30. minuta, kdy Jiří Bouška propálil těla i brankáře před sebou a otočil na 2:1.

Rytych ve druhém poločase několika solidními zákroky podržel svůj tým, Persson v závěru netrefil odkrytou bránu a Christoffer Andersson po rozehrávce v čase 39:58 rozvlnil síť za Rytychem až po siréně.

Mladá Boleslav vyhrála i podruhé a o první místo ve skupině si zahraje v pátek ráno od 8.40 hodin na Vinohradech proti Chodovu. I ten má ze čtvrtečního programu dvě vítězství.