Stříbrný konec sezony. Boleslav je vicemistrem

17. dubna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav je vicemistrem Tipsport Superligy 2016/2017. Muži v černém prohráli v Superfinále s FAT PIPE Florbal Chodov 1:3. Boleslavský tým děkuje za obrovskou fanouškovskou podporu v celé sezoně i v O2 areně.

pondělí 17. dubna
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)

Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Gwuźdź, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

FAT PIPE Florbal Chodov

Barák - Pražan, Maxa, Běloch, Kašovský, Tyl, T. Vávra, M. Vávra, Procházka, Pražák, Jirásek, Sýkora, Koutný, Chmelíček, Vošta, Dóža, Strachota, Kotlas, Plíhal.

Branky a nahrávky: 7. Curney (Natov) - 9. Pražan (Dóža), 54. Sýkora (Pražan), 60. Dóža. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 11 237.

Lépe vykročili do zápasu Středočeši, kteří se v sedmé minutě ujali vedení. Po rychlém brejku Mladé Boleslavi sice Sýkora zblokoval Curneyho přihrávku na volného Krajcigra, ale balónek se vrátil ke kanonýrovi Středočechů, který přesnou ránou překonal Baráka. Za 130 vteřin bylo vyrovnáno, když Bauera prostřelil z levé strany Pražan.

Na další trefu se pak čekalo dlouho. Mladá Boleslav byla nebezpečnější, ale Barák pochytal šance Grubera i Pluhaře. Bauera prověřil nebezpečnou střelou od mantinelu nejproduktivnější hráč základní části Dóža. Stav se nezměnil ani ve druhém dějství, v kterém velkých šancí ještě ubylo a kralovali oba brankáři.

V 47. minutě mohl otočit skóre utkání Tyl, ale Bauer si s jeho zakončením zblízka poradil. Pak po Kotlasově střele odražené od zadního mantinelu netrefil odkrytou branku Pražák. Na druhé straně nezamířil přesně Zakonov.

V 53. minutě se sice Chodov radoval po Dóžově dorážce do posunuté branky, ale sudí Černý s Janouškem po prvním použití videozáznamu v soutěži rozhodli, že gól nepadl. Za Mladou Boleslav mohl udeřit z brejku tísněný Krajcigr, avšak neuspěl. Rozhodla tak Sýkorova střela od levého mantinelu, na kterou nedokázali v šancích Středočechů odpovědět Krzyžanek ani Gwuźdź.