Superfinálový sen se rozplynul. Sezona 2015/16 je bronzová

10. dubna 2016, Redakce

Mladá Boleslav končí před branami Superfinále. V sedmém semifinále podlehla na domácím hřišti Vítkovicím 4:5 a sérii ztratila 3:4. V Městské sportovní hale fandilo rekordních 1 074 fanoušků. Tým Technology si za sezonu 2015/2016 pověsí na krk bronzové medaile.

neděle 10. dubna 2016
4:5
(0:1, 0:2, 4:2)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Novák - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Pluhař, P. Bouška - Salát, Novotný, Gwuźdź.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Jankulár, Mertha, Ivan, Jan Šebesta, Řezanina, Nehera, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Delong, Matúš.

Branky a nahrávky: 46. Natov (Curney), 47. Tom. Chroust (Jelínek), 60. Curney (Natov), 60. Natov. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1074.

Sedmé semifinále mělo skoro všechno: skvělou kulisu, strhující tempo, dramatickou zápletku... Jen ne radostný výsledek pro domácí.

V Městské sportovní hale se sešlo rekordních 1 074 diváků - obsadili všech 620 sedaček, tísnili se na schodech, za ochozy stáli v několika řadách, zaplnili VIP prostory. A na začátku viděli obrovský nápor domácích se spoustou výrazných šancí včetně trefené horní tyčky Pluhařem.

Jenže jediný gól první třetiny dal po jednom z brejků vítkovický Jastřemský po zužitkované přihrávce křížem a střele do odkryté brány.

Na druhé straně se gólman Souček předháněl v jednom lepším zákroku za druhým - napilno měl i na začátku další třetiny při trestech svých spoluhráčů Gála a Rýpara. Přesilovky však nešly Mladé Boleslavi v celém play-off, ani tentokrát početní výhody nezužitkovala.

A ve 33. minutě přišel druhý vítkovický gól - po ztrátě v nebezpečném prostoru vykombinovali situaci Matejčík s Delongem k vedení 2:0.

Když se navíc Šebestovi povedla dorážka na 3:0 a Matejčík v dalším brejku zvyšoval už na 4:0, zdálo se, že je rozhodnuto.

Ale nebylo! Součkovo kouzlo přetrhl Natov a brzy po něm snížil Tomáš Chroust na 2:4. Time-out zase vrátil na vítkovické hokejky klid, a tak museli domácí před koncem sáhnout ke hře v šesti.

Škoda laciného gólu Bräuera do prázdné brány po špatné rozehrávce, protože za stavu 2:5 se Boleslav ještě obdivuhodně zvedla. Čas 59:04 - Curney na 3:5. Čas 59:08 - Natov na 4:5. Diváci šíleli, ještě jednu šanci měl Natov, který těsně minul, leč Vítkovice už čtvrté semifinálové vítězství uhájily a postoupily do Superfinále 2016.