Tatran ve druhé třetině rozhodl o svém vítězství

15. listopadu 2014, Redakce

Šlágr 9. kola AutoCont extraligy patří domácím. Mladá Boleslav ve Střešovicích prohrála 1:3, všechny góly padly ve druhé třetině. Tatran po dvou rychlých brejcích získal náskok, který ještě navýšil díky standardní situaci. Jelínkův přesilovkový gól byl jediným z hostující strany.

9.kolo, sobota 15. listopadu 2014
3:1
(0:0, 3:1, 0:0)

Tatran Omlux Střešovice

Kafka - Kolísko, Heřmanský, Ullmann, Deutsch, Beneš, Řehoř - Riebauer, Richter, Vávra - Natov, Fridrich, Mayer - Nushart, Zavadil, Gruber - Fořt, Vašíček.

Rytych - Jelínek, Kadlec, Novák, Pluhař, Křenek, Gwuźdź - Tom. Chroust, Curney, Ekl - Fojta, Salát, Rožnovják - Ludvík, Kološ, J. Bouška. Připraveni byli také Výtisk a Votruba.

Branky a nahrávky: 24. Richter (Riebauer), 26. Vávra (Richter), 29. Vávra (Richter) - 37. Jelínek (Tom. Chroust). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 270. Nejlepší hráči: Marek Vávra - Jan Jelínek.

Kromě dlouhodobějších rekonvalescentů Novotného a Tadeáše Chrousta se tentokrát boleslavský trenér Jan Zahalka musel obejít také bez nemocného Pavla Boušky. Po oboustranně opatrnějším úvodu byli hosté aktivnější, do zajímavých pozic se dostali Tomáš Chroust či Curney, ale jinak žádná vlna tutovek (na kterékoliv straně) nenásledovala.

Po bezbrankové úvodní třetině mohl jako první se stavem zahýbat Curney, ale poblíž brány nezkrotil skákající míček a z protiútoku udeřil Tatran - brejk zakončoval Richter. Hned při dalším střídání mohl vyrovnat Rožnovják, jenže po přihrávce Saláta zprava na levé křídlo netrefil odkrytou část brány. Naopak znovu trestali domácí. Další brejk v 26. minutě proměnil dorážející Vávra.

Na přelomu 28. a 29. minuty přišla třetí střešovická rána. Rozhodčí odpískal na první pohled spornou malou domů a domácí předvedli pohlednou kombinaci na jeden dotek, na jejím konci stál před prázdnou bránou znovu Vávra - 3:0.

Mladou Boleslav ve 37. minutě povzbudila přesná přesilovková trefa Jelínka a vytrvale povzbuzující hostující kotel spustil: "Ještě jeden! Ještě jeden!"

Od kontaktního gólu několikrát nebylo daleko, kouč Zahalka stál hru na dvě formace a boleslavský tlak s přibývajícími minutami sílil. V 56. minutě Curney přestřelil odkrytou bránu a krátce poté hosté sáhli ke hře bez brankáře. Stav 3:1 už se však nezměnil.

Ohlasy po zápase

Jiří Jakoubek (Střešovice): "První třetinu jsme se soupeře zalekli. Ve druhé třetině se náš výkon vylepšil a poctivou defenzivou jsme si došli pro prozatím nejtěžší body v sezóně." (citace z oficiálního on-line přenosu)

Jan Zahalka (Mladá Boleslav): "Jsem zklamaný z prohry, protože jsme jeli na Tatran s tím, abychom vyhráli. Herně to nebylo špatné, ale s jedním vstřeleným gólem se nevyhrává nikde, natož na Tatranu. Přestože domácí hráli to, co jsme čekali a na co jsme se připravovali, stejně nás tím výsledkově potrestali. Herně jsme byli lepší, více na balonku, vytvářeli jsme si šance, ale nebyli jsme schopní je proměnit. Na druhou stranu, Tatran klasicky dokázal dát dva góly z brejků, a pak nás potrestal z jedné - podle mě hodně sporné - standardní situace těsně před naší bránou. My jsme ji však měli samozřejmě odbránit. I za stavu 0:3 jsme byli trpěliví, proměnili jsme přesilovku, ale další branky jsme nepřidali."