Těsně pod vrcholem. Mladá Boleslav je stříbrná

18. dubna 2015, Redakce

Sezona 2014/2015 je pro Technology Florbal Mladá Boleslav stříbrná. Boleslavský tým ve strhujícím Superfinále v O2 areně většinu zápasu nad Tatranem Střešovice vedl, ale skvělý zápas gradoval v nájezdech, v jehož sedmé sérii rozhodl Milan Fridrich.

F, sobota 18. dubna 2015
6:7
(4:2, 1:2, 1:2 - 0:0)

Rytych - Jelínek, Křenek, Novák, Gwuźdź, Kadlec, Kološ, Pluhař - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Novotný, Ekl - Fojta, Salát, Ludvík - Mátl, P. Bouška.

Tatran Omlux Střešovice

Rebro (21. Kafka) – Nushart, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Mayer, Fořt, Jiří Kolísko, Richter, Riebauer, Jan Kolísko, Vávra, Gruber, Fridrich, Zavadil, Beneš, Řehoř, Natov, Ullmann

Branky a nahrávky: 3. Jelínek (Novotný), 5. Jelínek (Tad. Chroust), 9. Ekl (J. Bouška), 12. Tad. Chroust (Jelínek), 37. Salát (Novotný), 59. Curney (Novotný) – 5. Mayer (Richter), 11. Riebauer (Řehoř), 30. Richter (Jan Kolísko), 32. Vávra (Richter), 53. Jiří Kolísko (Beneš), 58. Deutsch (Beneš). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 11 073.

Vrchol sezony. Celoročního snažení. A pro některé také celoživotního. To všechno bylo Superfinále - před skvělou kulisou O2 areny.

Nejatraktivnější možný finálový souboj Mladé Boleslavi a Tatranu Střešovice hned začal splňovat maximální parametry!

Boleslavský kapitán Novotný se při prvním střídání rozběhl na pravé straně, byl faulovaný Janem Kolískem a v následné přesilovce Technologové zasypali Rebra, který dostal ve střešovické bráně přednost před Kafkou.

Dvakrát nebezpečně pálil Curney, pak se Rebro stihl přesunout proti střele Gwuźdźe. Ale na Jelínkův pokus z ostrého úhlu už nestačil. Stejně jako v páté minutě při další ráně reprezentačního kapitána ze středu. Rychlé vedení 2:0 pro Boleslav!

Ale i Tatran byl produktivní! Hned za 18 vteřin pohotvě dorážel Mayer. Přesně v čase 9:00 na 3:1 zvyšoval tečí zblízka Ekl. A skvělá přestřelka pokračovala dál!

Po nečekaném odrazu znovu dotáhl Tatran adostřel Riebauer, ovšem pak si vzal míček Tadeáš Chroust a předvedl, jak vypadá sólo přes celé hřiště. Rozběhl se u Rytycha, na půlce vyškolil obránce a ještě přesně zakončoval. 4:2 pro Boleslav!

Toto skóre vydrželo až do konce první třetiny a téměř polovinu té druhé, než proměnil výhodu Richter. To už Mladá Boleslav bojovala bez Tadeáše Chrousta, který usedl na lavičku s obvázaným chodidlem. Brzy poté bylo vyrovnáno na 4:4, při vyloučení Jelínka rychle střílel Vávra.

Tatran se tou dobou více držel na míčku, ale Boleslav si vzala vedení zpět po rychlém brejku. Jiří Bouška vystihl střešovickou rozehrávku, hned posunul doprava na Novotného a po jeho přesně přihrávce Salát trefil odkrytou bránu.

Ve třetí třetině si Boleslav dlouho hlídala těsný náskok 5:4, Tatran se znovu dotáhl až v 53. minutě po střele Jiřího Kolíska z velkého brankoviště.

Těžká zkouška přišla v čase 57:30 - Tatran se po další akci Beneše, ze které těžil Deutsch, dostal poprvé do vedení. Ale jen na 54 vteřin! Boleslav hned sáhla ke hře bez brankáře a Curney srovnal na 6:6!

Prodloužení bylo nadále strhující, oba týmy měly několik šancí rozhodnout, ale superfinále se dostalo až k nájezdům.

Superfinále gradovalo, pět sérií nerozhodlo, až v té sedmé střešovický Milan Fridrich.