Test před Czech Open: prohra 5:7 s Bohemians

11. srpna 2015, Redakce

Program Technology Florbal Mladá Boleslav před Czech Open je nabitý, na víkendové soustředění navázal úterní přípravný zápas proti Bohemians. Boleslavský tým na pražské Děkance prohrál 5:7, už ve čtvrtek startuje mezinárodní turnaj.

úterý 11. srpna 2015
7:5
(1:1, 1:2, 3:0, 2:2)

FbŠ Bohemians

1. a 2. čtvrtina: Rytych - Zakonov, Krzyžanek, Kološ, Kadlec - Bouška, Curney, Natov - Fojta, Salát, Ekl. 3. a 4. čtvrtina: Koráb - Křenek, Štěrba, Kroupa, Hrůza - Tom. Chroust, Pluhař, Pešek - Mátl, Ludvík, Renčín - Kopecký.

Branky Mladé Bolelsavi: 16. Zakonov, 34. Kološ, 40. Fojta, 61. Renčín, 73. Štěrba.

Z různých důvodů zůstali mimo hru Jan Jelínek, Radek Gwuźdź, Tomáš Novák, Petr Novotný, Tadeáš Chroust a Jan Baudisch, ale navzdory tomu měl trenér Jan Pazdera k dispozici čtyři kompletní formace. Utkání se proto hrálo na 4x20 minut hrubého času, aby dostal prostor celý tým včetně několika hráčů juniorského věku.

Boleslavští se podle očekávání více drželi na míčku, častěji kombinovali. Zato domácí spíš spoléhali na brejky - a ve 12. minutě se ujali vedení po zakončení Poláčka na přední tyč.

V elitní formaci Technologů byl hodně vidět čerstvě 16letý Zakonov a symbolicky v 16. minutě při své premiéře mezi dospělými zavěsil a srovnal.

Hosté měli šance, několikrát například Natov, ale vedení si vzali zpět Bohemians, ve 32. minutě Mandík zakončil protiútok do odkryté brány. Skóre 2:1 vydrželo jen necelé dvě minuty, než utekl obraně Pražanů Ekl a po zákroku na něj rozhodčí nařídil trestné střílení. K míčku se postavil Kološ, u brány rozhýbal gólmana a s chladnou hlavou vyrovnal.

Těsně před polovinou zápasu se Mladá Boleslav dostala do vedení, když podobně s přehledem skóroval i Fojta.

Po dvou čtvrtinách boleslavský kouč Pazdera vyměnil sestavu a prostor dostala z větší části mladší generace. Jenže první minuty nezačaly šťastně, v přesilovce domácí vyrovnali a obrat na 4:3 zařídil z výběhu Höffer. Když pak před koncem třetí čtvrtiny Bagin zamířil pod horní tyč, poprvé v zápase byl rozdíl dvougólový - 5:3.

Na startu poslední čtvrtiny korigoval boleslavský Renčín, ale deset minut před koncem se domácí odpoutali na 6:4. Pak na 5:7 snižoval Štěrba, Mladá Boleslav se tlačila za zdramatizováním závěru, ale skóre už se nezměnilo.