Tinky.cz Game se povedla! Boleslav smetla Vítkovice 7:0

15. prosince 2015, Redakce

Jednoznačná záležitost! Tým Technology Florbal Mladá Boleslav v dohrávce 14. kola Tipsport Superligy porazil v přímém přenosu ČT sport 1. SC Vítkovice Oxdog přesvědčivě 7:0. Boleslavský brankář David Rytych vychytal nulu. Fanoušci se bavili při speciální Tinky.cz Game.

14.kolo, úterý 15. prosince 2015
7:0
(5:0, 1:0, 1:0)

Rytych - Kadlec, Jelínek, Křenek, Novák - Salát, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Tad. Chroust - J. Bouška, Pluhař, Kološ - Mátl.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček (21. Lupták) - Švajný, Jastřemský, Mertha, Hubálek - J. Šebesta, Bräuer, Matúš - Řezanina, Delong, Gál - Matejčík, Jakubec, Nehera.

Branky a nahrávky: 5. Natov (Curney), 7. Křenek (Curney), 10. Novák (Křenek), 10. Tom. Chroust (Jelínek), 20. Fojta (Tad. Chroust), 27. Novák (Tom. Chroust), 56. Curney (Natov). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 380.

Mladá Boleslav se ve svém posledním domácím utkání v roce 2015 rozloučila s diváky parádně. V rámci Tinky.cz Game jedna ze šťastných fanynek odjela s elektrickým mercedesem v hodnotě takřka pěti tisíc, což byla štědrá cena pro vítěze facebookové soutěže.

Potěšeni odcházeli i zástupci Centra 83, jimž připadl výtěžek z dobrovolného vstupného a částka, kterou mezi sebou vybral superligový boleslavský tým. Celkově si odnesli 10 450 korun a další florbalové dárky od klubu.

A co teprve ta jízda na hřišti! V televizním utkání, které živě vysílala stanice ČT sport, si Mladá Boleslav udělala solidní vizitku. Zápas proti Vítkovicím rozhodla už v první třetině.

Nejdřív domácí brankář Rytych zlikvidoval šanci Jana Šebesty a jako kdyby tím nastartoval sebe i celý tým ke skvělému večeru. Góly padaly jen do vítkovické brány!

Režisérem prvních dvou tref byl Curney. Nejprve v páté minutě našel na středu skórujícího Natova a o střídání později rychle posunul míček nahoru na Křenka, který z dálky využil zakrytého výhledu Součka.

Vítkovického brankáře v rozmezí 18 vteřin v půlce třetiny překonali bekhendem zblízka Novák a akrobatickou tečí Tomáš Chroust a kotlem žádaného "búra" trefil Fojta před koncem první dvacetiminutovky.

Mladá Boleslav vedla 5:0 a mířila za vítězstvím. Nakonec bylo o to výraznější tím, že Rytych pokračoval ve stoprocentním výkonu a v dalších třetinách ještě domácí navýšili náskok. V prostřední části se podruhé v utkání prosadil Novák a na 7:0 završil stav pět minut před koncem Curney.

Tým Technology se díky vítězné dohrávce dotáhl o bod za vedoucí Chodov a před třetím Brnem už drží šestibodový náskok. Tipsport Superliga se ještě hraje o předvánočním víkendu - Mladá Boleslav v neděli nastoupí v Litvínově.