Tisíc školáků na florbale! Boleslav ztratila výhru v závěru

13. října 2016, Redakce

Zápas pro školáky nalákal do Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi 1019 malých i velkých fanoušků a viděli parádní superligový florbal. Domácí proti Bohemians sahali po vítězství, ještě v poslední minutě vedli 5:4 a Curney trefil tyčku prázdné brány, ale hosté si vzápětí vynutili prodloužení a v něm si zajistili druhý bod za výhru 6:5.

4.kolo, čtvrtek 13. října 2016
5:6
(1:2, 2:1, 2:2 - 0:1)

Bauer - Zakonov, Krzyžanek, Křenek, Novák, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

FbŠ Bohemians

Hejný - Cabejšek, Čihák, Höffer, Kisugite, D. Šimek, Krbec - Šárka, Bagin, Poláček - M. Šimek, Kindl, Mandík - Kieler, Růžek, Kuncman.

Branky a nahrávky: 1. Tom. Chroust (Novák), 24. Curney (Krzyžanek), 39. Curney (Natov), 49. Krzyžanek (Curney), 50. Curney - 1. Poláček (Šárka), 13. Kuncman (Kieler), 36. M. Šimek (Bagin), 52. Šárka (Kisugite), 60. M. Šimek (D. Šimek), 65. Růžek. Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1019.

Mladá Boleslav navázala na již započatou spolupráci se školami z regionu. V minulosti žáci a studenti navštěvovali zápasy Poháru mistrů 2011 a 2015, trenéři pravidelně dochází do škol a teď speciálně jim patřil superligový zápas.

Před desátou hodinou dopolední žáci z 5., 6., 7. a 8. ZŠ Mladá Boleslav a studenti Střední školy Hermés Mladá Boleslav obsadili Městskou sportovní halou. Plné bylo hlediště, řada vytvořená nad ním i židle a lavice pod tribunou. Celkový součet? 1 019 fanoušků a třetí nejvyšší návštěva aktuální florbalové sezony!

Zaplněná hala se bavila náramným florbalem od prvního střídání. Doslova! Vždyť hned po 28 vteřinách otevřel skóre zelenobílý Poláček a vzápětí v souboji druhých formací vyrovnal boleslavský Tomáš Chroust. Školáci šíleli, duel nabral strhující tempo hned v úvodu. Nic na tom neměnil ani fakt, že v první třetině už se trefil jen hostující Kuncman.

Přetahovaná ve skvělé atmosféře pokračovala: Curney se rozestřílel k hattricku ve 24. minutě - srovnal na 2:2 a sám odpověděl v závěru druhé třetiny i na přesilovkovou trefu Martina Šimka (3:3).

Domácí šli po vítězství a v jiskřivé bitvě k němu měli blízko: Krzyžanek parádní trefou ve 49. minutě dostal Mladou Boleslav poprvé do vedení (4:3), které ještě zvýšil o necelou minutu později Curney chladnokrevně proměněným trestným střílením nařízeném po faulu na unikajícího Tomáše Chrousta (5:3).

Stačily však necelé tři minuty a Bohemians vrátil do hry Šárka druhým přesilovkovým gólem Pražanů v utkání (5:4). Hned vzápětí se musel boleslavský útočník Krajcigr až ironicky smát, když rozhodčí neuznali domácím už druhý gól ve třetí třetině. Žáci a studenti bučeli, domácí se cítili okradeni.

V čase 58:10 si Bohemians vzali time-out, dali hlavy dohromady a v šesti se štěstím vyrovnali. Nejdřív totiž Curney střelou víc než přes polovinu hřiště trefil tyč prázdné brány a vzápětí Šimek & Šimek obstarali gól na 5:5.

Školáci tak před návratem do lavic dostali ještě přídavek a v prodloužení viděli vítězství Bohemians 6:5, které v brejku trefil Růžek.

Mladá Boleslav znovu ve své domácí Městské sportovní hale nastoupí už v sobotu od 19 hodin proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.