Třetí semifinálovou bitvu Boleslav prohrála

3. dubna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav poprvé v sezoně prohrál v základní hrací době. Boleslavský tým ve třetím semifinále play-off Tipsport Superligy vyhořel v zakončení a Tatranu podlehl 0:5. Střešovice snížily stav série na 1:2. Čtvrtý zápas se hraje ve středu od 18.30 hodin v Areně Sparty Podvinný Mlýn.

pondělí 3. dubna
5:0
(0:0, 1:0, 4:0)

Tatran Střešovice

Rebro - Tlapák, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Jankulár, Svačinka, Mühlfair, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Ullmann, Brautferger.

Bauer - Kološ, Zakonov, Krzyžanek, Jelínek, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 23. Meliš (Jankulár), 54. Beneš (Mühlfait), 54. Ullmann (Deutsch), 55. Beneš (Jiří Kolísko), 60. Meliš. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 515.

Do třetí semifinálové řeže Mladá Boleslav nastoupila ve stejné sestavě, která uspěla o dva dny dříve v domácím prostředí. Tatran poupravil složení, nejzásadnější změnou bylo nasazení brankáře Rebra místo Kafky, což bylo pro vývoj zápasu důležité.

V úvodu Tatran hodně kouskoval hru, nepouštěl Boleslav do souvislého tlaku a vyrážel do nebezpečných brejků, což platilo takřka celý zápas.

Jen za první třetinu si hosté vypracovali mraky šancí, ale nekáplo z nich ani trochu. Rebro ve střešovické bráně získával jistotu, boleslavským hráčům při zakončení chyběl klid i důraz.

Na dlouho jedinou byla trefa Meliše, který ve 23. minutě zakončoval souhru dva na jednoho. Boleslav dobývala a dobývala, ale ani z nejjasnějších příležitostí neudeřila.

Zápas rozhodly tři zásahy Tatranu v rozmezí 28 vteřin na přelomu 55. a 56. minuty. Nejdřív se ke gólové trefě vytočil Beneš, pak Ullmann úspěšně dorážel u malého brankoviště a produktivní pasáž soupeře stvrdil v brejku znovu Beneš.

Boleslav pak zkoušela hru v šesti bez gólmana, ale pondělí nebylo jejím střeleckým dnem. Naopak střešovický Meliš gólem do prázdné branky uzavřel skóre na 5:0.

Série pokračuje ve středu od 18.30 čtvrtým zápasem v Areně Sparty Podvinný Mlýn.

Už nyní je jisté, že se bude hrát také páté utkání - uskuteční se v pátek 7. dubna od 19.00 hodin v Městské sportovní hale Mladá Boleslav.