Třetí výhra v sezoně nad Spartou

21. září, Redakce

Po vítězných duelech na letních turnajích Bohemia Trophy a Czech Open přehrála Mladá Boleslav Spartu i potřetí v sezoně. Tým Technology v dohrávce 1. kola Tipsport Superligy zdolal Pražany na Podvinném mlýně 7:6.

1.kolo, čtvrtek 21. září
6:7
(2:4, 2:1, 2:2)

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Čermák, Garčar, Košir, Marvánek, Zeman, Jaroš, Svatoš, Lang, Košco, Kareš, Krejča, Kalaš, Pruner, Veselý.

Rytych - Řehoř, Zakonov, Kološ, Jelínek, Krzyžanek - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust, Krajcigr, Tomašík, Gruber - Bína, Pluhař, Natov.

Branky a nahrávky: 4. Svatoš (Jaroš), 12. Ujhelyi (Košir), 26. Koščo (Zouzal), 40. Marvánek (Pruner), 51. Garčar (Marvánek), 56. Marvánek (Zouzal) - 7. Curney (Tad. Chroust), 13. Krajcigr (Jelínek), 17. Řehoř (Pluhař), 18. Krajcigr (Tomašík), 37. Bína (Pluhař), 45. Jelínek (Krajcigr), 52. Curney (Tomašík). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 292.

Kromě dlouhodoběji absentujících bratrů Boušků, Gwuźdźe a Křenka, o jejichž důvodech jsme psali tady, se Boleslav na Spartě musela obejít též bez Nováka a kapitána Novotného, jež skolilo nachlazení.

Naopak poprvé byl mezi náhradníky sedmnáctiletý Netrefa, který dorazil do Boleslavi s dalšími dvěma talenty (na toto téma jsme informovali zde).

Boleslav úplně nezachytila úvod, přesto první třetinu vyhrála 4:2, což určily dvě trefy Řehoře a Krajcigra v rozmezí pěti (!) vteřin na přelomu 17. a 18. minuty.

O dost méně spojení byli hosté po druhé třetině. Na tabuli svítilo jejich vedení 5:4, jenže Boleslav ještě za stavu 5:3 špatně vyřešila přečíslení a z brejku inkasovala.

V dramatické třetí třetině, kterou poznamenaly tresty na obou stranách, nakonec Boleslav uhájila vítězství 7:6.

Mladoboleslavský tým tak vyhrál i třetí superligové utkání sezony a v neděli ho čeká cesta do Pardubic, které jsou dosud rovněž stoprocentní.