Tři hattricky a drtivé vítězství před Pohárem mistrů

28. září 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav zvládl generálku před Pohárem mistrů skvěle! Ve 3. kole Tipsport Superligy rozdrtil FbŠ Bohemians 15:1. V Městské sportovní hale zápas vidělo 500 diváků.

3.kolo, pondělí 28. září 2015
15:1
(4:0, 3:1, 8:1)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek (55. Bína), Kološ, Kadlec, Křenek, Gwuźdź - Salát, Curney, Natov - J. Bouška, Fojta, Ekl (50. Mátl) - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust (57. Štěrba).

FbŠ Bohemians

Ponomarev (37. Hyršl) - Chlumský, Forman, Kisugite, Kuncman Zezulka, Čihák - Poláček, Kindl, Höffer - Bagin, M. Šimek, Šárka - Kieler, D. Šimek, Jankulár.

Branky a nahrávky: 5. Fojta, 9. Curney (Natov), 11. Jelínek (Krzyžanek), 19. Tom. Chroust (Tad. Chroust), 34. Tom. Chroust (Křenek), 35. Fojta (Curney), 37. Curney (Jelínek), 42. Bouška, 43. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 49. Curney (Natov), 50. Křenek (Pluhař), 53. Fojta (Curney), 58. Tom. Chroust (Pluhař), 60. Natov (Curney), 60. Fojta (Kološ) - 23. Čihák (Höffer). Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení:0:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500.

Poprvé v sezoně zasáhl do Tipsport Superligy brankář Rytych, jinak trenér Jan Pazdera vycházel z obvyklých formací.

Ve čtvrté minutě sice Čihák nebezpečně zakončoval brejk, ale jinak zářili domácí. Hned při dalším střídání Fojta využil chybu v rozehrávce Bohemians, v deváté Curney na zadní zakončoval spolupráci s Natovem, pak Jelínek zleva trefil pravý horní růžek a bratrská spolupráce Tomáš&Tadeáš vynesla Boleslavi vedení 4:0.

Čihák sice na začátku druhé třetiny snížil, ale nebyl důvod se strachovat. Na čtyřbrankový rozdíl znovu vrátil skóre Tomáš Chroust (5:1) a své druhé góly přidali ve druhé třetině i Fojta a Curney.

U Bohemians nezapůsobilo ani střídání gólmanů za stavu 7:1, kdy Ponomareva nahradil Hyršl. Také on to měl těžké, překonali ho Bouška, Tadeáš Chroust, Curney završil hattrick a na 11:1 zvyšoval Křenek.

Zápas gradoval, diváci se bavili gólovou podívanou a v 53. minutě při přesilovce završil hattrick také Fojta (12:1).

Jediný negativní moment? Až v čase 54:00, když po souboji v rohu u mantinelu zůstal ležet Tadeáš Chroust, ale nakonec odešel po svých.

Bohemians v závěru zkoušeli hru bez brankáře, kterou potrestali Tomáš Chroust, Natov a patnáctý gól - už zase proti brankáři - vstřelil Fojta.

Mladá Boleslav se tak naladila sebe i nadšené fanoušky na gólovou vlnu před očekávaným Pohárem mistrů, který začíná už v pátek.