Třízápasový týden končí vítězstvím! 6:2 nad Pardubicemi

10. ledna 2016, Redakce

Náročný týden zvládla Mladá Boleslav bez zaváhání. V 17. kole Tipsport Superligy porazila v domácím prostředí Sokol Pardubice 6:2 a zůstává v čele soutěže. Dvakrát skórovali Jiří Curney a Petr Kološ.

17.kolo, neděle 10. ledna 2016
6:2
(2:1, 1:1, 3:0)

Rytych - Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Kadlec, Novák - J. Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tad. Chroust, Gwuźdź - Bína, Pluhař, P. Bouška. Dále připraveni: Hrůza, Salát, Fojta.

Sokol Pardubice

Tvrdý - Brychta, Ďopan, Oubrecht, Šťastný - Teichman, Dlesk, Zozulák - Bahník, Krigovský, Janeček.

Branky a nahrávky: 2. Pluhař, 4. Kološ (Krzyžanek), 29. Natov (Curney), 51. Curney, 56. Curney (Rytych), 60. Kološ (J. Bouška) - 13. Zozulák, 23. Zozulák (Dlesk). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 330.

V úterý Mladá Boleslav postupila do finále Poháru České pojišťovny (6:5 nad Chodovem), v pátek uspěla v superligovém utkání ve Střešovicích (7:1) a pro závěr týden zbýval ještě jeden úkol: porazit Pardubice. Ze zdravotních důvodů ovšem chyběli oproti pátku útočníci Salát a Fojta.

Průběh trochu připomínal první vzájemný zápas v listopadu v Pardubicích. Mladá Boleslav zase v úvodu dala dva rychlé góly - přesně mířil Pluhař a po přihrávce Krzyžanka křížem se z první trefil Kološ.

Boleslav měla i nadále jasnou územní převahu, Pardubice hrozily jen z brejků a po jednom takovém ve 13. minutě vybojovaly trestné střílení. Míček si vzal Zozulák, před Rytychem s ním zamíchal a poslal ho nad jeho levou ruku - 2:1.

Ve 23. minutě Zozulák dokázal dokonce srovnat, když z první využil Dleskovu přihrávku na levé křídlo a přízemní střelou překonal přesouvajícího se Rytycha.

Domácí tou dobou měli slabší chvíli, Teichman o dvě střídání později trefil tyč! Až před polovinou zápasu vrátil vedení na boleslavskou stranu Natov, který natáhl ke střele a poslal míček do růžku na přední tyč - 3:2.

Po Zozulákově trestném střílení v první třetině měli domácí stejnou výhodu deset minut před koncem, protože jeden z pardubických hráčů vysokou holí odpálil míček padající do prázdné brány. Exekuce se ujal Curney a tradičním blafákem zvýšil vedení na 4:2.

Hned po čtvrtém inkasovaném gólu tvrdě pálil pardubický Lisa, ale jen do Rytycha. Pardubice ještě cítily šanci a naději jim navíc dala přesilovka v čase 55:43 za vysokou hůl Tadeáše Chrousta. Ovšem hra v nestadardním počtu hráčů měla opačný efekt, v oslabení po rychlé rozehrávce gólmana Rytycha utekl Curney a posunul skóre na 5:2.

Hosté přesto ještě zkusili hru v šesti bez gólmany, ale do prázdné brány završil stav Kološ.

Mladá Boleslav zakončila týden třetím vítězstvím a může se chystat na příští kolo. První místo bude hájit v neděli 17. ledna v Brně.