Trpké pohárové finále. Po dvou trofejích Boleslav bere stříbro

19. ledna 2016, Redakce

Útok na pohárový hattrick nevyšel. Tým Technology Florbal Mladá Boleslav po dvou předchozích triumfech tentokrát končí v Poháru České pojišťovny stříbrný. Ve finále 2016 podlehl Vítkovicím 2:3.

úterý 19. ledna 2016
2:3
(1:0, 0:0, 1:3)

Rytych - Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Kadlec, Novák - J. Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Pluhař, P. Bouška.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Hubálek, Jankulár, Švajný, Jastřemský, Delong - Šebesta, Matúš, Hájek - Nehera, Matejčík, Rýpar - Hubálek, Bräuer, Delong.

Branky a nahrávky: 6. P. Bouška (Kadlec), 52. Jelínek (Curney) - 53. Matejčík (Řezanina), 54. Hájek (Jastřembský), 54. Matejčík (Jankulár). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 921.

O prestiži úterního večera nemohlo být pochyb. Mladá Boleslav se mohla stát teprve třetím týmem, který ovládne pohárovou trofej třikrát v řadě. Předtím dosáhly na zlatý hattrick Ostrava (2002-2004) a Střešovice (dokonce šest triumfů v řadě: 2005 - 2010).

Po Otrokovicích (finále 2014) a Brnu (finále 2015) tentokrát stály proti boleslavskému týmu Vítkovice. A byl to soupeř opravdu zdatný…

V první třetině se po opatrnějším úvodu dostávali dvojnásobní obhájci postupně do tlaku a v šesté minutě Pavel Bouška po přihrávce na střed z otočky prostřelil vítkovického brankáře Součka.

Byl to první a na dlouhou dobu jediný gólový moment. Boleslav tlačila, chtěla odskočit, do další dobré střelecké pozice se ve 13. minutě dostal znovu Pavel Bouška, dobrou šanci měl po chybné rozehrávce Vítkovic i elitní útok se zakončujícím Curneyem. Mezitím v modrém zahrozil především Nehera, který po křídle utíkal na Rytycha, který proti němu skvěle vykryl úhel.

Střelci dál mlčeli i ve druhé třetině, taktická bitva tolik šancí nenabízela - a když ano, tak zářili brankáři.

A tak před třetí třetinou stále svítil na výsledkové tabuli hubený stav 1:0 pro Boleslav. Na drama bylo zaděláno.

Mladá Boleslav si i ve 160 kilometrů vzdálené Plzni mohla připadat jako doma, skvělou atmosféru vytvořila více než stovka fanoušků a podruhé si mohli radostně zakřičet v 52. minutě po Jelínkově střele a šťastné teči na brankovišti, po které se míček odrazil do branky.

Vedení 2:0 ale nakonec k trofeji nestačilo, Mladá Boleslav pak prožila na přelomu 53. a 54. minuty hororových 45 vteřin. Nejdřív v přesilovce snížil Matejčík, za dalších 23 vteřin z úhlu Hájek srovnal a vítkovický obrat dokonal Matejčík skórující ze vzduchu nad brankářem Rytychem.

Boleslavští vrhli síly do útoku, Krzyžanek bombou z dálky trefil tyč, pak se navíc Hájek vyfauloval na Novákovi a Vítkovice se musely bránit. Ale gól už nedostaly.

Po dvou vyhraných trofejích tentokrát bylo finále pro Boleslav trpké. Končí stříbrná.