Velký finiš v Brně vynesl Boleslavi dva body

28. října 2014, Redakce

Drama se šťastným koncem pro Mladou Boleslav! Tým kouče Jana Zahalky v 7. kole AutoCont extraligy v Brně předvedl napínavý finiš, v poslední pětiminutovce stáhl ztrátu 2:5. V prodloužení pak rozhodl o dvoubodové boleslavské výhře Petr Salát.

7.kolo, úterý 28. října 2014
5:6
(0:0, 3:1, 2:5 - 0:1)

itelligence Bulldogs Brno

Kejík – Jalový, Komenda, Jakůbek, Hrazdira, P. Kadlec, Jeski – Veselý, M. Koutný, Ondráček – Coufal, Hrubý, Juhaňák – Mendrek, Fuchs, J. Koutný – Brom, Bauer, Žižka.

Rytych - Jelínek, Křenek, Novák, Pluhař, Gwuźdź, T. Kadlec - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Mátl, Ludvík, J. Bouška. Připraveni byli také Výtisk, Ekl, Kroupa a Baudisch.

Branky a nahrávky: 26. Fuchs (Bauer), 27. Veselý (Komenda), 40. Jeski (Bauer), 45. Hrubý (Coufal), 53. M. Koutný (Jakůbek) – 28. Rožnovják, 51. Fojta (Salát), 57. Tom. Chroust (Jelínek), 57. Fojta (Salát), 59. Jelínek (Křenek), 65. Salát (Fojta). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 609. Nejlepší hráči: Filip Kejík – Ondřej Fojta.

Boleslavští hráči předvedli aktivní začátek i celou první třetinu. Hned při úvodním střídání Tomáš Chroust vystihl brněnskou rozehrávku a nebezpečně střílel, z volného prostoru pálili i Salát, Curney a Rožnovják.

Tlak vygradoval přesilovkou v 15. minutě po Komendově faulu, který mohl ztrestat Gwuźdź, ale při první jeho střele domácí bránící hráči odklidili míček poskakující na brankové čáře, pak boleslavská jednadvacítka trefila břevno i tyč.

Boleslavské plány dostaly trhlinu na přelomu 26. a 27. minuty. Nejprve domácí Fuchs trefil horní růžek a za 21 vteřin Komendovu střelu tečoval Veselý k tyči. Po snižujícím gólu Rožnovjáka, který si doběhl pro dorážku vlastní střely, hosté trpělivě hledali cestu před brněnskou bránu – ve 33. minutě Pavel Bouška střílel do protipohybu brankáře, jenže minul vzdálenější tyč.

Na druhé straně měl Rytych práci při tutovce Martina Koutného, pak vykryl prostor proti Petru Kadlecovi. Třináct vteřin před koncem druhé třetiny však Buldokům vrátil dvougólový náskok Jeski trefou z levé strany.

Nadějeplné skandování boleslavských fanoušků, kteří výborně podporovali tým po celý průběh zápasu, hnalo hosty. Do kontaktu mohl Boleslav dostat Curney, jehož střelu ve 45. minutě chytil Kejík, aniž by věděl jak. Brněnský gólman měl i pokus Pluhaře, který si seběhl před bránu. A v čase 45:00 se Boleslavi přitížilo – Hrubý vyběhl z rohu a trefil se přesně na 4:1.

Hosté nic nezabalili, i když po Fojtově gólu na 2:4 brzy vrátil soupeři třígólový náskok Martin Koutný. Velké drama teprve přišlo! Nejprve Novák vybojoval přesilovku, kterou v 57. minutě využil pohotově dorážející Tomáš Chroust. Za deset vteřin navíc zblízka snížil Fojta. Boleslav najednou ztrácela už jen gól! Brněnský náskok byl definitivně pryč v čase 58:27, kdy vyrovnal Jelínek na 5:5.

Prodloužení, do něhož zápas dospěl, mohl už po 21 vteřinách ukončit Tomáš Chroust, jehož střela lízla horní tyč. Velkou šanci pak nevyužil Salát, když stačilo dorazit míček na brankovišti, ale vše si vynahradil v čase 64:01, kdy z pravé strany trefil druhý bod pro Boleslav a výhru 6:5 v prodloužení.