Vítězná Mise Sever! Boleslav obrátila zápas proti Otrokovicím

24. října 2015, Redakce

Mise Sever splněna! Vedoucí tým Tipsport Superligy, Technology Florbal Mladá Boleslav, na zimním stadionu v České Lípě zdolal Hu-Fa Panthers Otrokovice 4:3. Potvrdil tak první místo v tabulce i stoprocentní bilanci v sezoně. Napínavé utkání sledovalo 477 diváků.

6.kolo, sobota 24. října 2015
4:3
(0:1, 1:1, 3:1)

Rytych – Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – Bouška, J. Bína, Natov – Salát, Pluhař, Ekl.

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Michal Nagy, Kováč, Večeřa, Kořený - Krchňáček, Kostka, Hrdina - Petřík, Vaněk, Martin Nagy - Sovják, Volek, Uhrinovský.

Branky a nahrávky: 40. Jelínek (Krzyžanek), 46. Curney (Krzyžanek), 51. Pluhař (Krzyžanek), 58. Curney (Krzyžanek) - 5. Hrdina (Krchňáček), 35. Vaněk (Sovják), 45. Sovják (Graclík). Rozhodčí: M. Bezucha, D. Bezucha. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 477.

Mise Sever servírovala florbal na tři způsoby: program otevřelo odpolední utkání juniorské G2 ligy, ve kterém Mladá Boleslav podlehla úřadujícím šampionům Tatranu Střešovice těsně 8:9.

Domácí fanoušky pak potěšila výhra České Lípy v prvním soutěžním derby nad Libercem 6:5, když vlnu euforie strhnul vítězným gólem v čase 59:59 exboleslavský Štěpán Slaný.

Vrchol programu obstaral superligový střet Mladé Boleslavi proti Otrokovicím alias repríza finále Poháru České pojišťovny z ledna 2014.

První třetina se odehrávala v rytmu boleslavského dobývání a od páté minuty také za nepříznivého stavu 0:1, protože v čase 4:46 otevřel skóre pohotovou střelou otrokovický Hrdina.

Boleslav zasypala Michajloviče, Křenek trefil v sedmé minutě konstrukci brány, z dálky pálil Kadlec, zblízka Tomáš Chroust, dvakrát ho ohrozil i benjamínek v sestavě Bína. Ale gól ne a ne padnout!

A bylo hůř. V 35. minutě totiž Vaněk trefou do odkryté brány proměnil otrokovickou přesilovku a zdvojnásobil náskok. Michajlovičovo kouzlo trvalo téměř celé dvě třetiny - přesně do času 39:46. I Mladá Boleslav totiž proměnila svou první početní výhodu, stačilo 20 vteřin. Po Krzyžankově vyražené střele bleskově dorážel Jelínek.

Gól do šatny Mladou Boleslav nabudil, hned po minutě třetí třetiny Natov pálil do tyč a nápor pokračoval. Jenže komplikace přišla ve 45. minutě. Po boleslavském zaváhání šli hosté do brejku 2 na 1 a ukázkovou souhru proměnil Sovják v gól na 3:1.

Mladá Boleslav měla rychlou odpověď - Krzyžanek za necelou minutu rozehrál standardku na Curneyho, který posunul skóre na 2:3 z pohledu bílomodrých.

V čase 50:44 už se Boleslav dotáhla, take na třetím gólu měl podpis Krzyžanek, tentokrát oslovil Pluhaře, který srovnal na 3:3.

Dobývání pokračovalo a vyneslo i dokončení obratu! Čtvrtá gólová asistence Krzyžanka, podruhé pro Curneyho a stavu 4:3.

O zaslouženou výhru už se Boleslav zkušeně nenechala připravit a v Tipsport Superlize zůstává stoprocentní.